REKLAMA

Kłodzki szpital: poczekasz na operację

foto: pixabay.com

Kłodzki szpital: poczekasz na operację. Czekałeś na planowaną operację? To jeszcze poczekasz i nie wiadomo do kiedy. W połowie października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia by ograniczyć i czasowo zawiesić wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. Dotyczy to wszystkich szpitali.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu pacjenci kłodzkiego szpitala o planowane zabiegi nie musieli się martwić. Dziś wiemy już, że muszą się uzbroić się w cierpliwość, bo kłodzki szpital czasowo wstrzymał planowane operacje. - Dyrektor kłodzkiego szpitala wydała zarządzenie o wstrzymaniu przyjęć do zabiegów planowych ze względu na konieczność uruchomiania dużego oddziału covidowego (ma zostać utworzone, zgodnie z zarządzeniem wojewody, 92 miejsca), aby zabezpieczyć pacjentów przed ewentualnym zakażeniem – potwierdza Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Po przygotowaniu oddziału oraz po zorganizowaniu brakującej kadry przywrócimy wykonywanie planowych zabiegów. Obecnie z powodu epidemii zainteresowanie pacjentów planowanymi zabiegami jest na poziomie 30 procent (dane za ostatnich 6 miesięcy) – dodaje Wojciechowski.

 

NFZ zaleca

15 października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia, by szpitale ograniczyły i czasowo zawiesiły wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. - W celu zminimalizowania ryzyka zakażeń koronawirusem oraz aby zabezpieczyć dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, NFZ zaleca ograniczenie lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – przypomina Sylwia Wądrzyk, dyrektor biura komunikacji społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia - Należy podkreślić, że w każdym przypadku przesunięcia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić stan zdrowia pacjenta oraz wziąć pod uwagę skutki i ryzyko przesunięcia tego terminu – dodaje dyrektor Wądrzyk.

 

Nowotwory bez zmian

Ograniczenia w zabiegach nie dotyczą planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Ci pacjenci powinni mieć zagwarantowany pełny dostęp do leczenia onkologicznego. Dotyczy to zarówno diagnostyki, jak realizowanych zabiegów. Jak zapewniają pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, zwieszenie i przesunięcie terminu planowanej operacji nie wiąże się w przyszłości z ponownym, często wielomiesięcznym oczekiwaniem na zabieg. Pacjenci, którym termin przełożono w związku z zawieszeniem wykonywania planowanych zabiegów, będą w przyszłości obsługiwani w pierwszej kolejności. Te operacje są wstrzymane Zalecenie NFZ-u dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, dużych zabiegów torakochirurgicznych, nefrektomii, histerektomii.

 

Zobacz, jak wygląda liczba zakażeń w powiecie kłodzkim z 21 listopada

Jakie nowe obostrzenia zostały wporwadzone 21 listopada

Jak wygląda sytuacja kłodzkiego szpitala

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzki szpital: poczekasz na operację

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×