REKLAMA

Stanowisko Nadleśnictwa Wałbrzych ws. Włodarza

foto: wlodarz.pl

Stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałbrzych Marcina Calów.

Autor artykułu pt. ,,Trwa walka o Włodarz" zamieszczonego na portalu Kłodzko 24.eu przedstawił nieprawdziwe informacje, które zostały mu prawdopodobnie przekazane przez Krzysztofa Szpakowskiego. Otóż nie prawdziwa jest informacja jakoby sąd unieważnił wypowiedzenie umowy. Spółka, która była stroną umowy z Nadleśnictwem Wałbrzych tj. Muzealno - Górniczy Obiekt Projektu Riese
„Olbrzym" Spółka z o.o. w Wałbrzychu, wniosła w dniu 21 sierpnia 2019 r. do Sądu Okręgowego w Legnicy wniosek o zabezpieczenie powództwa o ustalenie, że oświadczenie woli obowiązanego tj. Nadleśnictwa Wałbrzych z dnia 17 stycznia 2019 r. o wypowiedzeniu umowy najmu jest bezskuteczne. Postanowieniem z dnia 28 sierpnia 2019 r. Sąd Okręgowy zabezpieczył przyszłe powództwo zgodnie z art. 730 i 733 k.p.c. i zgodnie z pkt 3 postanowienia, zakreślił Spółce dwutygodniowy termin na wytoczenia powództwa o ustalenie, pod rygorem upadku zabezpieczenia. Do chwili obecnej Nadleśnictwo Wałbrzych nie otrzymało odpisu pozwu, a na wskazane wyżej postanowienie Sądu Okręgowego w Legnicy w dniu 6 września 2019 r. wniosło zażalenie. Tym samym nie ma żadnego wyroku, który unieważniłby wypowiedzenie umowy. Jest tylko postanowienie o zabezpieczeniu, które zostało zaskarżone i będzie przedmiotem rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny. Zabezpieczenie jedynie wstrzymuje pewne czynności po stronie Nadleśnictwa, a nie unieważnia oświadczenie z dnia 17 stycznia 2019 r. o wypowiedzeniu umowy Spółce, jak twierdzi Krzysztof Szpakowski.
Nieprawdziwe są przywołane w artykule wypowiedzi Nadleśniczego Marcina Calów dotyczące „jego nieugiętości i że go nie wzrusza decyzja sądu", gdyż Nadleśniczy nigdy nie udzielał wywiadu portalowi Kłodzko.24, ani żadnej współpracującej z nim redakcji, a zacytowana wypowiedź nigdy nie została przez Nadleśniczego wypowiedziana.
Nadleśnictwo wielokrotnie podkreślało, iż skoro Spółka zdecydowała się na drogę postępowania sądowego, to poczeka na rozstrzygniecie Sądu, nie przewidując żadnych siłowych przejęć terenu Nadleśnictwa.
Niczym nie uzasadnione i nieuprawnione są twierdzenia Krzysztofa Szpakowskiego, jakoby zamiarem Nadleśnictwa Wałbrzych było przekazanie tych terenów w dzierżawę innym podmiotom. Wolą i decyzją Nadleśnictwa jest samodzielne prowadzenie w tym miejscu działalności, co zostało oficjalnie ogłoszone na konferencji prasowej w dniu 24 września 2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa.
Nieprawdziwe są powtarzane przez Krzysztofa Szpakowskiego twierdzenia, jakoby Nadleśnictwo miało zamiar dokonać wrogiego przejęcia tego terenu „poprzez szantaż, że pozbawi Spółkę tego terenu". Decyzja o wypowiedzeniu umowy Spółce podjęta została z tego względu, iż umowa w żaden sposób nie zabezpieczała interesów Skarbu Państwa i nie pozwalała choćby na wyegzekwowanie od Najemcy prawidłowego jej wykonywania. Organizowane na terenie Włodarza imprezy sportowe i rozrywkowe przez Spółkę naruszały pamięć poległych tam ofiar, co nie mogło zostać obojętne dla Nadleśnictwa. Nadleśnictwo podjęło decyzje o niekontynuowaniu współpracy ze Spółką i wypowiedziało umowę, zgodnie z § 3 ust. 5 umowy, tj. z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na 30 września 2019 r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Stanowisko Nadleśnictwa Wałbrzych ws. Włodarza

fot. KPP Kłodzko

Mężczyzna pod nieobecności właścicieli włamał się do pomieszczeń gospodarczych budynku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×