REKLAMA

Służby miały pełne ręce roboty

Dużo interwencji odnotowały służby powiatowe w miniony weekend (3-5 marca). Najczęściej strażacy wyjeżdżali do palących się suchych traw i połamanych przez wicher gałęzi

W piątek, 3 marca o godz. 17.00 na drodze krajowej nr 8 w Szczytnej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Poszkodowane zostały 2 osoby. Z relacji policji wynika, że Kierujący osobowym Citroenem, 54-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Fiatem, którym kierował 46-latek. Kierowcy obu pojazdów trafili do szpitala. Obaj byli trzeźwi.
W weekend policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem do samochodów. Sprawa zabierał z aut cenne przedmioty. Jego łupem padały głównie radia, odtwarzacze CD i nawigacje satelitarne. Działając w ten sposób spowodował straty na ponad 20 tys. złotych. 28-letniemu mieszkańcowi Bystrzycy Kłodzkiej, który w ciągu jednej tylko nocy popełnił 20 przestępstw, może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Piątek/ sobota (3-4 marca)
1. Bystrzyca Kłodzka (Wojska Polskiego) - powalone drzewo na drodze
2. Bolesławów - fałszywy alarm
3. Polanica-Zdrój (Chrobrego) - fałszywy alarm
4. Dzikowiec, Krosnowice (4 razy), Kłodzko (2 razy), Żelazno (3 razy), Wolany,
Niwa, Nowa Ruda (2 razy),Ołdrzychowice, Nowy Waliszów - pożary traw
5. Kudowa-Zdrój (Chrobrego) - pożar sadzy w kominie
6. Kłodzko (Rajska) - usuwanie uszkodzonego włazu dachowego
7. Kłodzko (Wyspiańskiego) - usuwanie uszkodzonego baneru reklamowego
8. Lewin Kłodzki (Obrońców Warszawy) - pożar sadzy w kominie
9. Ludwikowice (Kasprowicza) - pożar kilku komórek przydomowych
10. Nowa Ruda (Kwiatkowskiego) - pożar kontenera ze śmieciami
11. Piszkowice - pożar kontenera ze śmieciami
12. Stary Wielisław - pożar trawy i słomy w belach
13. Stronie Śląskie (Kościuszki i Mickiewicza) - usuwanie plam ropopochodnych
Sobota/ niedziela (4-5 marca)
1. Nowa Ruda (Kłodzka) - kolizja dwóch samochodów, dwie osoby odwiezione do szpitala
2. Nowa Ruda, otwarcie mieszkania, osoba starsza odwieziona do szpitala
3. Kłodzko (promenada) - usuwanie uszkodzonego konaru drzewa
4. Szczytna - usuwanie powalonego drzewa z drogi
5. Kłodzko (Rodzinna) , podtrucie tlenkiem węgla, 4 osoby odwiezione do szpitala
6. Kłodzko (7 razy), Jodłów, Szczytna (4 razy), Ołdrzychowice(4 razy), Polanica-Zdrój, Radochów, Skrzynka, Romanowo (2 razy), Kudowa-Zdrój (2 razy), Ścinawka Średnia (5 razy), Dzikowiec, Krosnowice (2 razy), Wolany (2 razy), Stary Wielisław, Niwa (2 razy), Nowa Ruda (2 razy), Trzebieszowice (2 razy), Tłumaczów, Chocieszów, Jaszkowa Dolna - pożary trawy (podpalenia)
Niedziela/ poniedziałek (5-6 marca)
1. Pożary traw w kolejności wyjazdów: Jugów, Jaszkowa Górna, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Radków, Bystrzyca Kłodzka, Rogówek, Marcinów, Ołdrzychowice Kłodzkie, Kłodzko ul. Noworudzka - McDonald, Żelazno, Krosnowice, Chocieszów, Nowa Ruda, Wambierzyce, Trzebieszowice, Kłodzko DK8, Ołdrzychowice Kłodzkie, Ścinawka Dolna, Bożków, Ścinawka Średnia
2. Lewin Kłodzki, pożar śmietnika na cmentarzu
3. Nowa Ruda, ul. Przechodnia, pożar kosza na śmieci
4. Bystrzyca Kłodzka, ul. Mały Rynek, pożar śmieci w kontenerze

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Służby miały pełne ręce roboty

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×