REKLAMA

Wielka Sowa przyciąga tłumy

Wielka Sowa jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców

Fot. Gazeta Noworudzka

Turyści chętnie korzystają z posiłków na wynos

Fot. Gazeta Kłodzka

Widoki zapierają dech w piersiach

Fot. Gazeta Noworudzka

Fot. Gazeta Kłodzka

Wielka Sowa oblężona przez turystów. Co przyciąga mieszkańców i turystów w to miejsce?

Wielka Sowa. Od 28 grudnia zamknięte są wyciągi narciarskie i nie można zjeżdżać na nartach. Zgodnie z obostrzeniami stoki narciarskie są zamknięte do 17 stycznia. Wtedy też kończą ferie zimowe. Polacy i tak jednak ruszyli w góry i to licznie. Podczas tego weekendu na trasie prowadzącej na Wielką Sowę, jak i na samym szczycie można było zobaczyć nie tylko mieszkańców naszego regionu, ale i turystów, którzy postanowili wykorzystać poświąteczny czas aktywnie na świeżym powietrzu. Przypomnijmy. Nic jednak dziwnego, że tyle osób wybiera ten punkt na cel swoich wędówek. Na szczycie Wielkiej Sowy znajduje się bowiem kamienna wieża widokowa wybudowana w roku 1906. Z racji położenia w środkowej części Sudetów jest doskonałym punktem widokowym.

 

Trasy dla narciarzy biegowych

Mieszkańcy korzystają także z zimowych uroków jeżdzac na nartach biegowych. W Karłowie wyratrakowano dwie trasy narciarstwa biegowego. Pierwsza pętla ma długość 5,5km, a druga 2km. Obie trasy znajdują się na terenie łąk i mają swój początek nad Michałówką. Każdy, kto chce i posiada narty może z nich skorzystać. Nie ma opcji wypożyczenia nart z wypożyczalni ze względu na panujące obostrzenia. Opublikowane zdjęcia zostały zrobione 8 stycznia. Z kolei na trasach w Górach Bialskich jest od 20 do 60 cm śniegu. Przygotowanych zostało około 120 km tras dla biegaczy narciarskich po polskiej i czeskiej stronie. Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są od dobrych po bardzo dobre. Na początkowych odcinkach - od parkingu w Bielicach górnych na Czarnym Dukcie i w Dolinie Białej Lądeckiej można napotkać na utrudnienia w postaci rozdeptanych i rozjeżdżonych odcinków śniegu. Ktoś zorganizował kulig dla dzieci. Dodatkowo parkujące auta poniszczyły nawierzchnię.

 

Przeczytaj o problemach, jakie ma schornisko na Szczelińcu

Zobacz, jak oblezone były latem Góry Stołowe

Sprawdź, jak funkcjonuje kopalnia węgla w Nowej Rudzie

 

 

K. Golak/N. Kołodziej

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wielka Sowa przyciąga tłumy

Fot. Redakcja

Stronie Śląskie: Pożar Okrąglaka na ulicy hutniczej. Zobacz film z miejsca zdarzenia.

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×