REKLAMA

Spotkanie w sprawie S8 już jutro

Już jutro o godzinie 19.00 w budynku Kukułki odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie S8. Na spotkaniu będą obecni: dyrektor GDDKiA, minister Dworczyk, senator Szwed, poseł Gwóźdź, wicemarszałek Macko.

Poniżej publikujemy wywiad, jakiego Michał Dworczyk - szef kancelarii premiera udzielił Gazecie Kłodzkiej w tej sprawie:

Mam nadzieję, że protestów nie będzie

Co Pan myśli, kiedy słyszy Pan wypowiedzi w stylu: po co nam w Kłodzku czteropasmowa ekspresówka? Takie wypowiedzi padły podczas spotkania na Kłodzkiej Górze.

Jestem oczywiście zaskoczony wypowiedziami kwestionującymi potrzebę budowy drogi ekspresowej do Kłodzka, ale są to – trzeba to podkreślić – głosy osamotnione. Ponad 90 procent osób, z którymi rozmawiam, z którymi się spotykam w regionie, podkreśla, że droga ekspresowa do Kłodzka jest potrzebna, bo to będzie arteria życia dla regionu i to nie tylko ze względów bezpieczeństwo ruchu, ale również w związku z otwarciem regionu na całą Polskę. Ta droga to lepszy rozwój gospodarczy i turystyczny.

Czy te protesty mogą zablokować lub opóźnić budowę drogi S8?

Mam nadzieję, że protestów nie będzie. Cały czas rozmawiamy z mieszkańcami, odpowiadamy na ich pytania i mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy taki model działania, który będzie do zaakceptowania przez wszystkich.

Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowy nie popełniła błędu przygotowując tak różne cenowo warianty przebiegu S8 przez powiat kłodzki? Mieszkańcy sądzili podczas konsultacji, że mogą wybierać spośród czterech. Teraz wyszło, że jednak nie, bo wariant A4 jest o 700 mln zł droższy...

Warto przypomnieć, że nie ma jeszcze rozstrzygnięcia w sprawie ostatecznego przebiegu S8. W tej chwili wystąpimy o decyzję środowiskową i dopiero po tym etapie zapadnie ostateczna decyzja co do wariantu drogi.

Decyzja środowiskowa nie będzie dotyczyła konkretnego wariantu?

W ramach podejmowania decyzji środowiskowej analizowane będą wszystkie proponowane warianty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Spotkanie w sprawie S8 już jutro

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×