REKLAMA

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni odpowiadają Krystynie Śliwińskiej

Radni powiatu kłodzkiego odpowiedzieli Krystynie Śliwińskiej

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej, które wygłosiła podczas posiedzenia rady. Są oburzeni wystąpieniem radnej i zwracają się do Michała Dworczyka, posła na sejm RP. 

Krystyna Śliwińska komentuje Strajk Kobiet Kłodzko. Kliknij, aby przeczytać artykuł

 

Rekacja na oświadczenie

25 listopada odbyła się sesja rady powiatu kłodzkiego, na której Krystyna Śliwińska odczytała oświadczenie w sprawie Strajku Kobiet i opatrzyła je komentarzem. Radni powiatu wyrazili oburzenie po wystąpieniu Krystyny Śliwińskiej, nie wszyscy zgadzają się z jego treścią.  - Kierujemy pytanie do Michała Dworczyka Posła na Sejm RP, czy się utożsamia z wypowiedzią swojej dyrektor Biura Poselskiego - mówią radni. 

 

Hołotą nazwać tych, którzy skandowali

- Hołotą nazwać tych, którzy skandowali te hasła to naprawdę mało. To naprawdę mało - tak miał brzmieć komentarz Krystyny Śliwińskiej po odczytaniu oświadczenia. - Czy tak można obrażać w demokratycznym kraju społeczeństwo? Czy wypada wypowiadać taką opinię dyrektor Biura Poselskiego? Czy to jest stanowisko Klubu PiS w Powiecie Kłodzkim? Przypominamy, że każdy obywatel w Polsce ma prawo do manifestowania, i ma prawo do wyrażania własnych poglądów - grzmią radni. 

- Z pytaniem zwracają się radni Powiatu Kłodzkiego:

Maciej Awiżeń

Michał Cisakowski

Robert Duma

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk

Małgorzata Kanecka

Grzegorz Kuzak

Adam Łącki

Zbigniew Łopusiewicz

Piotr Marchewka

Marek Mazurkiewicz

Ryszard Niebieszczański

Anita Piszko

Jarosław Przybył

Ewelina Ptak

Renata Wolan-Niemczyk

Tadeusz Zieliński

 

Śliwińska oskarża radnych o manipulację

W komentarzu do oświadczenia radnych, Krystyna Śliwińska zarzuca im manipulację. - Wprawdzie nie do mnie kierowane są pytania, ale ponieważ w poście dokonuje się manipulacji, wyjaśniam, co następuje: Hołotą nazwałam nie "społeczeństwo w demokratycznym kraju", lecz tych uczestników noworudzkiej demonstracji, którzy skandalicznie zachowywali się w przestrzeni publicznej. 

Państwo radni cytują moje słowa "Hołotą nazwać tych, którzy skandowali te hasła to mało". A może należało zaznaczyć, które hasła? I to jest właśnie ta manipulacja. I to się nie godzi - protestuje Śliwińska. 

Na to błyskawicznie zareagowała jedna z liderek Strajku Kobiet w Kłodzku, Małgorzata Musiałek. - Proszę pani, czy nagranie z pani wypowiedzi na sesji, które jest ogólnodostępne w internecie, zostało zmanipulowane? Jeśli tak, ktoś dokonał przestępstwa, jeśli nie, to jedyną osobą która próbuje manipulować faktami, jest sama pani - odpowiada. 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację z ostatniego przemarszu Strajku Kobiet

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Strajk Kobiet Kłodzko: Radni odpowiadają Krystynie Śliwińskiej

Obrazek użytkownika Tadeusz
  • Tadeusz
  • 01-12-2020

Biorąc też pod uwagę, iż pani radna jest w opozycji można zapytać radę powiatu czy dążyli aby doszło do porozumienia ze strajkującymi kobietami, czy usłyszano ich punkt widzenia tego problemu w sytuacji i czasie pandemii Covidu 19. Czy radna powiatu wysłuchała demonstrujące kobiety wyraziła swój pogląd w kategorii potrzeb demonstrujących? Czy rada powiatu zidentyfikowała i wskazała, jakie jest główne źródło demonstracji ulicznej? To właściwie jakie są w końcu wnioski rady powiatowej, czy radni rozumieją problemy demonstrujących kobiet? Czy zostały ustalone fundamentalne przyczyny demonstracji - wyjścia kobiet na ulicę? Czy radni dyskutowali na sesji – jak można pomóc strajkującym kobietom jak rozwiązać ich problem o co im chodzi o jaki zapis decyzji Trybunału Konstytucyjnego? To rada powiatu powinna zorganizować antykonfliktowe spotkanie z protestującymi kobietami i usłyszeć co mają demonstrujące kobiety do powiedzenia. Radni nie powinni odpowiadać sobie pod publikę a odpowiadać wyborcom i użytkownikom dróg za utrudnienia w ruchu kołowym. Nie po to społeczeństwo ich wybierało.

Strajk Kobiet Kłodzko wystawiło symboliczny mandat dla senatora Aleksandra Szweda. Dlaczego?

Fot. Wojciech Zaczyk

Zieleniec: Cały czas wierzymy, że sezon narciarski nie jest stracony. Przedsiębiorcy będą walczyć o powrót na stoki.

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×