REKLAMA

Zabrakło gola

Przegrali w Niemczech, ale dobrze się bawili

W dniach 17 - 26 maja uczniowie Zespołu Szkół w Wojborzu wraz z uczniami ze szkoły "Edukator" w Polanicy-Zdrój wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży połączonym z turniejem piłki nożnej „Jugend spielt für Europa 2015” w Osterode am Harz w Niemczech. Gośćmi turnieju były również drużyny z Czech, Rumunii, Holandii oraz
innych regionów Niemiec.
Uczniowie zwiedzali Osterode oraz Göttingen, odwiedzili niemiecką szkołę, świetnie bawili się na basenie, kręglach i festynie. Nie zabrakło również wspólnych sparingów, gier i zabaw integracyjnych oraz spotkań przy grillu. W weekend odbyły się turnieje w rocznikach U15 i U17, które poprzedził uroczysty pochód przez miasto, oficjalne przywitanie przez władze miasta oraz odegranie hymnów państwowych. Nasi uczniowie poczuli się wyróżnieni, gdyż nie tylko reprezentowali naszą szkołę i gminę ale i całą Polskę.
Podczas rozgrywek świetnie grającej drużynie U15 zabrakło 1 gola aby wyjść z grupy i zagrać w meczach finałowych. Jednak nie wynik był najważniejszy lecz wspólna zabawa, przygoda,
integracja z rówieśnikami z innych państw oraz szlifowanie języków obcych.
Dziękujemy niemieckim organizatorom za zaproszenie naszych uczniów a Dyrekcji obu szkół za to, że dołożyli wszelkich starań aby wyjazd mógł się odbyć. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Kłodzko za udzielenie nam wsparcia finansowego.
Sylwia Kłysz

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zabrakło gola

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×