REKLAMA

Pacjentów wywieźli do Kłodzka

Nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - dyrektor Jadwiga Radziejewska wydała oświadczenie. Tymczasem oddział wewnętrzny w Nowej Rudzie przez miesiąc nie przyjmie żadnego pacjenta. A Ci zdrowi wyszli na ulice.

- W związku z pojawiającymi się niepokojącymi informacjami w mediach dotyczącymi rzekomych działań likwidacyjnych w szpitalach podmiotu leczniczego „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, jako dyrektor jednostki oświadczam, że nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - pisze Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. To odpowiedź na niepokojące doniesienia o zamiarze likwidacji noworudzkiego oddziału wewnętrznego, według których oddział miałby zostać wygaszony w trzy miesiące. Tyle, że dementował je już wcześniej również Bartosz Wojciechowski, rzecznik starosty kłodzkiego. - Starosta zastanawia się nad zmianami. Na razie o żadnym zamknięciu nie ma mowy, ale nie wiemy co będzie. Na razie chcemy negocjować z wojewodą i NFZ o wzrost finansowania - mówił nam przed tygodniem Bartosz Wojciechowski. – Nie powiem natomiast co będzie w przyszłości. Być może będzie potrzebna jakaś restrukturyzacja, ale na razie będziemy negocjować - dodawał Wojciechowski. W zapewnienia urzędników Starostwa, jak i dyrektor Radziejewskiej nie wierzą jednak mieszkańcy, którzy przed dwoma dniami (wtorek, 20 sierpnia) zgromadzili się przed szpitalem, aby dać wyraz swojego wsparcia dla dalszego istnienia szpitala w Nowej Rudzie. To efekt naszej ubiegłotygodniowej publikacji, w której ujawniliśmy plany rozdysponowania w Kłodzku pielęgniarek pracujących obecnie na oddziale wewnętrznym w Nowej Rudzie.
Powiesili kartki
Kłodzki szpital ma potężne niedofinansowanie na poziomie ok. 6 mln zł. Brakuje lekarzy i pielęgniarek. Nie inaczej jest w Nowej Rudzie, gdzie od dawna na oddziale wewnętrznym jest tylko jeden lekarz, który teraz poszedł na zasłużony urlop. Efekt? Od 19 sierpnia do 20 września izba przyjęć jest nieczynna. Pacjenci z oddziału zostali przewiezieni do Kłodzka. Tam kierowani są również wszyscy inni mieszkańcy. Do końca miesiąca nieczynna jest też poradnia chirurgiczna działająca w szpitalu. Na drzwiach szpitala wisi kartka z adresami innych przychodni w powiecie, z usług których pacjenci mogą skorzystać w ramach umowy z NFZ.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Pacjentów wywieźli do Kłodzka

Obrazek użytkownika Pacj
  • Pacj
  • 23-08-2019

Przecież w poradni chirurgicznej i na oddziale wewnętrznym pracują różni lekarze. Razem pojechali na urlop? Dyrekcja i zarząd cis chyba mataczą a o zadłużeniu szpitala już głośnik bi jakieś cztery lata temu i nikt z tym nic nie robił. Czyżby zamierzony efekt ? A do tego teraz jeszcze jest artykuł o przychodni w kłodzku tez należącej do ZOZ w kłodzku. Ludzie otwórzcie oczy. Nic nie zamykamy tylko wygaszany i zawieszamy ... na zawsze albo do czasu aż jakaś „zaprzyjaźniona” spółeczką przejmie interes.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×