REKLAMA

Bajzel nie perła

Zdezelowane kosiarki, opony, rury PCV, stare kanapy, worki ze śmierdząca zawartością, wiadra z resztkami po środkach chemicznych, obudowy telewizorów, buty, muszle klozetowe... To wszystko leży w rowie, którym spływa woda z ogrodów Perła wprost do Nysy Kłodzkiej.

Uczestniczyliśmy w wizji lokalnej w rowie zbierającym wodę do kolektora burzowego przy ul. Korczaka w Kłodzku. O pomoc Gazetę Kłodzką poprosił radny Stanisław Bartczak. - Taki stan trwa od lat i nikt nie chce się tym zająć na poważnie. Są wizje lokalne, notatki służbowe, wystąpienia do zarządu ROD Perła, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Śmieci w rowie przybywa – mówi radny Bartczak. - Może nagłośnienie tej wstydliwej sprawy, doprowadzi do jakiegoś przełomu – dodaje. Władze miasta i kłodzki sanepid o rowie – śmietnisku wiedzą od 20 lat – tak wynika z pism kierowanych do tych urzędów. Ostatnią wizję lokalną z udziałem straży miejskiej przeprowadzono 16 listopada tego roku. Jerzy Stich, zastępca komendanta SM w Kłodzku, potwierdza w piśmie do radnego Bartczak, że w rowie są tony śmieci. I na tym dokument się kończy. Strażnik miejski po wizji potwierdził to, o czym wszyscy wiedzą i tyle. Ani słowa co dalej. - Mi nie chodzi o to, żeby karać działkowców, bo problem ze śmieciami w rowie już dawno przerósł ROD Perła. To urząd miasta musi aktywnie, a nie na papierze, zająć się sprawą. I o to będę walczył – zapowiada radny Bartczak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Bajzel nie perła

Obrazek użytkownika Mysza
  • Mysza
  • 29-06-2020

Przecież to stary artykuł dlaczego go ktoś odgrzewa

Policjanci z powiatu kłodzkiego w piątek, 7 sierpnia w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Działania będą odbywały się równolegle na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×