REKLAMA

Władza nie ma wstydu

3 Maja wadze samorządowe, przedstawiciele parlamentu oraz wojsko składali wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Kłodzku. Notablom nie przeszkadzało, że pomnik jest w opłakanym stanie

Pomnik stanął w parku Sybiraków w maju 2005 roku, w przededniu 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wybudowano go z inicjatywy Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Kłodzku. Na granitowym postumencie z wyrytym napisem: „Pamięć przeszłości siłą narodu – w hołdzie Obrońcom Ojczyzny – społeczeństwo Ziemi Kłodzkiej” stoi figura żołnierza polskiego z września 1939 roku. Jest wykonana z opiłków brązu zatopionych w żywicy epoksydowej. Niestety obecnie wygląda bardzo żałośnie. Pomnikowemu żołnierzowi brakuje bagnetu i saperki. Rzeźba jest brudna, a w jednym miejscu nadpalona. Mimo to wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli między innymi: wiceminister Michał Dworczyk, starosta Maciej Awiżeń, burmistrz Kłodzka Michał Piszko, przedstawiciele służb mundurowych (policja, straż graniczna, straż pożarna). 

 

Czytaj więcej w Gazecie Kłodzkiej nr 398

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Władza nie ma wstydu

Obrazek użytkownika widz
  • widz
  • 12-05-2017

Radni Duda i Ślak też składali.
Obrazek użytkownika Mieszkaniec 2
  • Mieszkaniec 2
  • 12-05-2017

Wygląd tego pomnika świadczy o włodarzach Kłodzka. Wygląda jak nasza władza, psująca się. Kłodzko ginie w ich wykonaniu. Początek widać na pomniku. Zmarnują wszystko.
Obrazek użytkownika ............o
  • ............o
  • 12-05-2017

Radni są od brania diet a nie zajmować się wyglądem pomnika. Łowcy DIET.
Obrazek użytkownika mieszkaniec.WP
  • mieszkaniec.WP
  • 15-05-2017

Ten pomnik błagał o remont już za kadencji Szprytmy i Urbanoskiego!!!
Obrazek użytkownika na luzie
  • na luzie
  • 22-05-2017

Jeden stary rybak złowił złotą rybkę. - Spełnię twoje trzy życzenia, jeśli mnie wypuścisz - oznajmiła rybka - Co byś chciał, rybaku? - Chciałbym być bogaty - rzecze rybak. Zaszumiały nadrzeczne trzciny… srrruuu! I rybak jest bogaty. - Co jeszcze chciałbyś, rybaku? - pyta rybka. - Chciałbym taką zajefajną, młodą kobitkę. Zaszumiały nadrzeczne trzciny… i wychodzi zajefajna, młoda kobitka, aż rybakowi krew w żyłach zaczęła żwawiej krążyć. - Czego jeszcze ci potrzeba, rybaku - nalega rybka. - Niemłody już jestem, chuć mię ogarnia, ale w kroku coś nie teges; więc chciałbym, żeby mi jeszcze ,, ch:j zagrał na stare lata; Zaszumiały nadrzeczne trzciny i wyszedł - starosta kłodzki z gitarą.

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×