REKLAMA

Zapowiada nowe otwarcie

Rozmowa z Mateuszem Jellinem, nowym burmistrzem Polanicy Zdroju.

GK: Które to było podejście?
MJ: Trzecie, można więc powiedzieć do trzech razy sztuka...
GK: Spodziewał się Pan takiego wyniku, że tym razem wygra Pan wybory i zostanie burmistrzem?
MJ: Liczyłem na wygraną, bo jak się startuję to trzeba liczyć na zwycięstwo. Natomiast tak duże poparcie, szczególnie w II turze, to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie.
GK: Pan, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych wyborczych dogrywek, w II turze znacząco powiększył przewagę nad rywalem. Z czego to wynikło?
MJ: Trudno powiedzieć. Myślę jednak, że mój kontrkandydat, jako członek Platformy Obywatelskiej, był osamotniony, bo pozostali kandydaci z I tury wyborów są związani z prawą stroną sceny politycznej. Temu elektoratowi bliżej było do mnie, niż do Dariusza Kłonowskiego.
GK: Pierwsze Pana decyzje jako burmistrza?
MJ: Na pewno powołanie wiceburmistrza i szybkie bezkosztowe decyzje dotyczące poprawy czystości w mieście. Od 16 lat jestem radnym. Znam uzdrowisko z tej perspektywy. Teraz muszę poznać urząd z innej strony. Jako burmistrz przyjrzę się wszystkiemu na nowo.
GK: Mam nadzieję, że także protokołom z sesji, bo one były publikowane nie wiadomo po co. Nic z nich nie wynikało...
Tak, na pewno to zrobię. Poza tym mamy zarezerwowane pieniądze na zakup sprzęty, który umożliwi transmitowanie sesji w internecie.
GK: Pana współpraca z radą powinna być wzorcowa...
MJ: Mam 10 radnych w 15-osobowej radzie. Właściwie to 9 osób, bo mój manat został już wygaszony i w tym okręgu będą wybory uzupełniające. Poza tym moim zastępcą zostanie radna (Agata Winnicka – przyp. red.), a więc wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną w dwóch okręgach. Mam nadzieję, że zwyciężą w nich moi kandydaci.
GK: Jakie wyzwanie stawia Pan sobie na 5-letnią kadencję?
MJ: Realizacja programu wyborczego. To duże wyzwanie, bo program mam ambitny.
GK: Najważniejsze punkty to...
MJ: Zagospodarowania OSiR-u z basenem, budowa przedszkola i może nowej remizy dla OSP. Druga ważna rzecz to poprawa relacji na linii urząd – mieszkaniec i otworzenie się na inicjatywy obywatelskie. Chcę, aby ta kadencja była nowym otwarciem dla mieszkańców Polanicy-Zdroju.
GK: A czystki personalne?
MJ: Nie przewiduję takich. Nie jestem rewolucjonistą (śmiech).
GK: Czego można życzyć nowemu burmistrzowi Polanicy-Zdroju?
MJ: Realizacji programu i dobrych ludzi po drodze, sprzyjających uzdrowisku.
GK: Tego życzymy.
MJ: A ja chciałby podziękować mieszkańcom miasta za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Postaram się nie zwieść ich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zapowiada nowe otwarcie

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×