REKLAMA

Zostań pogranicznikiem

W tym roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, który ma placówkę w Kłodzku, planuje przyjąć 85 nowych funkcjonariuszy. Pierwszy nabór już w lutym.

Służba w straży granicznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pogranicznicy oferują: stabilne i stałe zatrudnienie; ciekawą, satysfakcjonującą służbę, w tym wyjazdy na misje zagraniczne; prawa emerytalne po 25 latach; nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe; szeroki katalog specjalizacji. W lutym szansę na założenie munduru straży Grganicznej będzie miało 10 osób. Natomiast w czerwcu i październiku tego roku na nowych funkcjonariuszy czeka 75 wolnych miejsc. Każdy kandydat na pogranicznika musi przejść dwuetapowe kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia SG, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby. Po zakwalifikowaniu się do służby, nowy funkcjonariusz kierowany jest na 3,5-miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę w macierzystej jednostce, a następnie 3,5-miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie oraz pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 2500 zł. netto. Ponadto od dnia 1 stycznia 2019 r. planowany jest wzrost miesięcznego uposażenia nie mniej niż 655 zł brutto, a od 1 stycznia 2020 r. kolejny wzrost miesięcznego uposażenia nie mniej niż 500 zł brutto.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zostań pogranicznikiem

Obrazek użytkownika Sukces
  • Sukces
  • 30-01-2019

Panie Panie radny Slak nie marnuj swojego talentu po ciemnej stronie przegranych .Przemysl gdzie będziesz rozwijał swoje pasje i budował silna fundacje nawet potężne wieżowce .

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×