REKLAMA

Rekordowy budżet

Budżet gminy to sztuka umiejętnego ułożenia planu dochodów i wydatków

Proinwestycyjne oblicze ma tegoroczny budżet miasta i gminy Bystrzyca Kłodzka. I przy tym jest rekordowy, gdyż po raz pierwszy przekroczył kwotę 80 mln zł – tak po stronie dochodów, jak i wydatków. Te drugie dokładnie zamykają się kwotą 80 400 754 zł, przy czym na inwestycje i zakupy inwestycyjne zaplanowano 23 794 593 zł.

- Co prawda dochody są przymierzone na 66 740 954 zł, ale różnicę do kwoty zaplanowanych wydatków wypełni się kredytem bankowym. Na tę chwilę to wielkość rzędu 13 660 tys. zł. Może ona się zmniejszyć, jeśli uzyskamy oszczędności podczas przetargów na podejmowane zadania – zauważyła burmistrz Renata Surma podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej, gdzie radni debatowali m.in. nad budżetem roku 2017.

Informowaliśmy, że kosztownym, ale niezbędnym wydatkiem jest przebudowa nieruchomości Przedszkola nr 1. Roboty oszacowano na około 5,8 mln zł przy udziale dotacji, którą gmina już uzyskała. Niezbędne jest uzbrojenie w niezbędne media obszaru strefy ekonomicznej, na wykonanie oczekują rewitalizacje Małego Rynku i Góry Parkowej, zapowiada się ciąg dalszy remontu ratusza, adaptacja dla potrzeb Wydziału Turystyki i Kultury Fizycznej oraz Centrum Informacji Turystycznej lokum na placu Wolności, kontynuowanie przeobrażeń w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. To również budowa bądź modernizacje dróg gminnych, wykonanie kolejnych miejsc postojowych dla samochodów w sąsiedztwie osiedla Szkolnego i hotelu „Abis”, zakup samochodu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Waliszowie znajdującej się w KSRG (dotychczas używany pojazd zostanie przekazany innej jednostce OSP na terenie gminy).

- Jeśli w ciągu tego roku pojawią się kolejne nabory wniosków na środki unijne, to gmina Bystrzyca Kłodzka weźmie w nich udział. Tym samym będziemy mogli zrealizować następne zadania – podkreśliła burmistrz Renata Surma.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Rekordowy budżet

Obrazek użytkownika Robert
  • Robert
  • 08-01-2017

Anna Tomasz Karolczak -Budzet -Rozwoj 2018
Obrazek użytkownika Weronika Kamas
  • Weronika Kamas
  • 26-01-2017

Pan
Obrazek użytkownika Weronika Kamas
  • Weronika Kamas
  • 26-01-2017

Pan Arkadiusz Morawski swoimi wpisami ukazuje swa samotnosc i flustracje .oznaka zdziwaczenia .uzywanie czeste slowa fujara to podtekst duchowy mam problem i wyzucam go .Panie Arkadiuszu radze isc do psychologa . Dyskut w przestrzeni publicznej z wyrazaniem swoich problemow i wnoszenie ich do tego dyskutu to powazny problem emocjonalny ,podejzewam ze rozwiodl sie Pan dlatego mowa o fujarze.
Obrazek użytkownika As
  • As
  • 26-01-2017

Widać początek końca monopolu na władzę , który jest niezdrowy .

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×