REKLAMA

Ministrowie w Ząbkowicach zapoczątkują park przemysłowy

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Będzie to miało miejsce w Ratuszu o godz. 10.00. W spotkaniu udział wezmą: Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojciech Murdzek – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marcin Gwóźdź – Poseł na Sejm, Grzegorz Pięta – p.o. Dyrektora Generalnego KOWR oraz Paweł Kolczyński – Wiceprezes Zarządu ARP SA.

Na mocy umowy powstanie spółka celowa, która będzie zarządzała parkiem przemysłowym Euro-Park w Ząbkowicach Śląskich. Na 125 ha będą lokowani inwestorzy. Działkę inwestycyjną przekaże Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który wraz ze spółką Skarbu Państwa - Agencją Rozwoju Przemysłu - zobowiązał się do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych analiz prawnych, finansowych, ekonomicznych oraz technicznych.

Działka, na której ma powstać inwestycja, położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ministrowie w Ząbkowicach zapoczątkują park przemysłowy

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×