REKLAMA

Mamy Mistrza Polski

gmina.klodzko.pl

Zwycięzcą w kategorii hardtail został Tomasz Nadarzyński, mieszkaniec Krosnowic

Mistrzostwa Polski w zjeździe rowerowym Downhillu odbyły się w dniach 23-24 lipca 2016 r. na Czarnej Górze. Podczas dwudniowej imprezy nie brakowało emocji oraz zaciętej sportowej rywalizacji. Zwycięzcą w kategorii hardtail został Tomasz Nadarzyński, mieszkaniec Krosnowic na co dzień trenujący w klubie Downhill Gorzanów, stypendysta programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego w Gminie Kłodzko.
Poniżej wywiad z naszym Mistrzem.
G.K.: Na początek gratuluję, Mistrzostwa Polski to ogromny sukces.
T.N.: Dziękuję, Tak! W końcu mi się udało.
G.K.: Wymagało to chyba dużego wysiłku i odpowiedniego przygotowania?
T.N.: Tak. Przed Mistrzostwami Polski na Czarnej Górze musiałem dużo czasu poświęcić na przygotowania, w których pomagała mi moja dziewczyna. Dużo biegałem, jeździłem rowerem i ćwiczyłem kondycję. Kolarstwo zjazdowe mimo, że zjeżdża się z góry, jest bardzo wymagającą dyscypliną. Trzeba mieć siłę w rękach aby utrzymać rower, siłę w nogach aby zrobić dobry czas oraz trzeba być skupionym aby nie popełnić błędu, "wkleić" się idealnie, wybrać odpowiednią linię aby jak najszybciej przejechać trasę.
G.K.: Wywalczyłeś tytuł Mistrza Polski na Czarnej Górze czyli na trasach dobrze Ci znanych?
T.N.: W tym roku trasa na Czarnej Górze była w kiepskim stanie ponieważ było dużo dziur, korzeni co dodatkowo utrudniało przejazd i trzeba było mieć oczy szeroko otwarte żeby nie popełnić błędu. Dziury w bandach były tak duże, że całe koło się w nie mieściło. Każdy "nowy" na trasie mówi, że trasa na Czarnej Górze jest najtrudniejsza w Polsce i chyba coś w tym jest…
G.K.: Po takim sukcesie czego można Ci życzyć?
T.N.: W mojej kategorii jeździmy na "sztywnych" rowerach, bo amortyzator jest tylko z przodu i tu jest mój problem. Na swoim sztywnym rowerze osiągnąłem już niemal wszystko, teraz aby dalej móc się rozwijać potrzebuję roweru typu "full" czyli z pełnym zawieszeniem. Niestety ceny tych rowerów uniemożliwiają mi zakup owego sprzętu.. , mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spełnić moje marzenie i kupić taki rower aby móc walczyć z najlepszymi. Przede mną jeszcze Mistrzostwa Europy w tym roku i jak się uda to może wystartuję.
G.K.: Więc trzymamy kciuki za Mistrzostwa Europy oraz liczymy na to, że uda Ci się znaleźć dobrego sponsora.
T.N.: Dziękuję bardzo i obiecuję, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i jeśli tylko finanse pozwolą to dam z siebie wszystko, żeby osiągnąć sukces w dniach 27-28 sierpnia br. w Wiśle podczas Mistrzostw Europy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mamy Mistrza Polski

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×