REKLAMA

Samorządowcy kontra leśnicy

„Trzeba im dopier... wtedy będą płacić” i „jakiś członek nie będzie mi mieszał” - tak rozmawiają powiatowi samorządowcy z leśnikami z Międzylesia.

Czy ta wrogość wynika tylko z różnicy zdań w sprawie korzystania z dróg, czy ma podłoże polityczne?

- Dobra współpraca? Jej zwyczajnie nie ma – tak Dariusz Jesionowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie, rozpoczął swoje wystąpienie na posiedzeniu komisji bezpieczeństwa Rady Powiatu Kłodzkiego. - Czy nadleśnictwo jest użytkownikiem drogi innego sortu? - ironicznie dopytywał.
O co chodzi?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Powiat, remontując swoje drogi, którymi leśnicy wywożą drewno, chce aby nadleśnictwa partycypowały w kosztach robót drogowych. I nadleśnictwa dorzucają się do remontów. Pomimo to, szczególnie Nadleśnictwo Międzylesie ma bardzo pod górkę. Dlaczego? - Na przewoźników drewna nakładane są mandaty, a przy drogach stawia się znaki zakazu dla samochodów powyżej 3,5 tony – mówią leśnicy. - Słyszałem stwierdzenie, że trzeba im dopier... wtedy będą płacić. Ja dziękuję za taką współpracę – stwierdził dobitnie nadleśniczy Jesionowski. - Lasy Państwo zostały powołane do innych celów, niż remonty dróg, np. do walki z kornikiem i planowaniem miejsc do wywozu drewna – dodał.
Co na to powiat?
Szczera aż do bólu wypowiedź nadleśniczego Jesionowski nie doprowadziła do dyskusji. Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, zamiast odnieść się do szeregi zarzutów, stwierdził tylko, że nadleśniczy się popisał swoją wypowiedzią i on nie będzie się to takiego poziomu zniżał. - Kiedy odwiedziłem nadleśniczego usłyszałem od niego: jakiś członek nie będzie mi mieszał – stwierdził Marchewka i wyszedł z obrad. - Zachowanie członka zarządu było skandaliczne – ocenił radny Józef Kołt, który uczestniczył w posiedzeniu komisji. - Nadleśniczy mówił o faktach i podawał pod rozwagę pewne sprawy, a członek zarządu zamiast odnieść się do nich, opuścił salę obrad – zauważył.
Bez przełomu
Choć od posiedzenia komisji minęło już trochę czasu, to żadnego przełomu w relacjach starostwo – nadleśnictwo nie ma. Niektórzy samorządowcy i mieszkańcy Międzylesia przypuszczają, że narastający konflikt wynika nie tylko z nieporozumień dotyczących korzystania i remontowania dróg. - Starostwem rządzi Platforma, a Międzylesie staje się coraz bardziej PiS-owskie – ocenia nasz Czytelnik z Międzylesia. - Sympatycy PiS-u objęli także kierownicze stanowiska w Lasach Państwowych i nadleśnictwach – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Samorządowcy kontra leśnicy

Wody Polskie będą regulowały koryto rzeczne w Bystrzycy Kłodzkiej . Zróbcie nam przy okazji miejską plażę – wnioskuje jedno ze stowarzyszeń.

Zamurowano w kłodzkiej twierdzy kapsułę czasu. Szczelnie zabezpieczona metalowa skrzynia ma przeleżeć w ziemi 100 lat.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×