REKLAMA

Leon Wyczółkowski

Wernisaż i wystawa w 80. rocznicę śmierci artysty

W grudniu 2016 roku przypada 80. rocznica śmierci wybitnego polskiego malarza i grafika Leona Wyczółkowskiego. Muzeum Filumenistyczne postanowiło włączyć się w działania, które na przestrzeni całego bieżącego roku promowały dorobek artysty. Twórczość Wyczółkowskiego towarzyszyła nam podczas Nocy w Muzeum, kiedy w trakcie Konfrontacji Sztuk Malarskich prezentowaliśmy jeden z jego pasteli. Duch artysty obecny był także na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, gdzie promowaliśmy prace mistrza powstające w ostatniej ćwierci wieku XIX i i pierwszych dziesięcioleciach wieku XX. Kulminacją działań prowadzonych przez Muzeum stanie się wystawa monograficzna poświęcona głównie graficznemu dorobkowi Wyczółkowskiego. Na ekspozycji, oprócz reprodukcji znanych litografii, udało nam się zgromadzić również kilka oryginalnych prac plastycznych, pochodzących ze zbiorów prywatnych, które nigdy nie były prezentowane szerszej publiczności. Pokłosiem naszych działań poświęconych twórczości Wyczółkowskiego będzie również skromny katalog wystawy. Mamy nadzieję, że zarówno działania edukacyjne, jak i przygotowana ekspozycja chociaż w niewielkim stopniu przyczynią się do przypomnienia życia i twórczości Leona Wyczółkowskiego.

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Leon Wyczółkowski. Grafika. W 80. rocznicę śmierci artysty. Z tek Zbigniewa Kaczmarka", 2 XII 2016, o godz. 17.00 do Muzeum Filumenistycznego. Honorowy patronat nad wystawą objął Senator RP Aleksander Szwed. Finansowego Wsparcia udzieliło nam Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Leon Wyczółkowski

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×