REKLAMA

Smacznie i zdrowo od najmłodszych lat

Nic lepiej nie smakuje, jak przez siebie przygotowany posiłek. Przekonali się o tym najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Miłośników Gorzanowa realizujący projekt pn. „Smacznie i zdrowo”

Kilka dni temu – pod opieką nauczycielek – zabrali się za jego wdrażanie Dzieci najpierw poznały tzw. piramidę zdrowego żywienia. Dowiedziały się, które produkty i w jakiej ilości należy spożywać, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Później przystąpiły do przyrządzania sałatki owocowej, czyniąc to z dużym poświeceniem. Przy okazji rosły apetyty, które okazały się na tyle duże, że produkt zniknął w oka mgnieniu. Uczestnicy zajęć kulinarnych już wiedzą, że nadmiar kalorii nie służy zdrowiu, dlatego warto się ruszać. Coraz chętniej biorą więc udział w zajęciach aktywności fizycznej, pozwalających je spalić. A zachętą do podjęcia tego projektu edukacyjnego przez gorzanowską szkołę jest grant pozyskany z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika.

Bogusław Bieńkowski
bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Smacznie i zdrowo od najmłodszych lat

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×