REKLAMA

Agresywny i sprośny

foto: pixabay.com

Strach paraliżuje mieszkańców. Ludzie boją się 50 – letniego mężczyzny, który obmacuje dziewczynki, zaczepia mieszkańców i gada zbereźne rzeczy.

Ścinawka Średnia, to niby spokojna wieś, gdzie praktycznie wszyscy się znają. Tu mieszka też pan Henryk. Około 50-letni mężczyzna, którego boją się niemal mieszkańcy. - Jest chory. Ma depresję, schizofrenię. Dopóki brał leki, nie było problemu. Od kiedy zmarła jego mama przestał je brać i jest horror – mówi czytelniczka, która chce pozostać anonimowa (dane do wiadomości redakcji). - Obmacuje dziewczynki. Wciąga je do bram. Ostatnio jedną molestował na ulicy, ale zareagowali kierowcy. Jeden się zatrzymał i dał mu po mordzie. Poza tym kradnie w sklepach. W końcu dojdzie do tragedii, jeżeli służby nie zrobią z tym porządku - alarmuje nasza rozmówczyni. OPS zrobił wszystko, co mógł. Dał pieniądze na zakup leków, ale nie jest w stanie przyjeżdżać kilka razy dziennie i podawać mu leków. - Skierowaliśmy pismo do prokuratury. Wskazujemy w nim, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla siebie i innych. Teraz wszystko w rękach prokuratury - twierdzi Barbara Jerzyk, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr. W piątek, 25 stycznia, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. - Prokurator zdecydował o dozorze policji i zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. - Pójdziemy w kierunku poddania mężczyzny badaniom psychiatrycznym. Od opinii biegłych psychiatrów i psychologa, jeżeli zostaną powołani, będzie zależało, czy mężczyzna będzie odpowiadał karnie, czy wystąpimy do sądu o umorzenie postępowania i zastosowane środków zapobiegawczych. Musi być jednak stwierdzone, że przebywając na wolności mężczyzna zagraża bezpieczeństwu innych osób - dodaje śledczy. Na tę chwilę materiał dowodowy nie uprawnia do stwierdzenia, że doszło do czynów w zakresie molestowania. Śledczy sprawę badają. Na razie dochodzenie idzie m.in. w kierunku prezentowania przez mężczyznę treści pornograficznych z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Agresywny i sprośny

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×