REKLAMA

GOPR zamiast wypożyczalni

W Parku Narodowym Gór Stołowych wypadki zdarzają się bardzo często,

fot. internet

Zniknie wypożyczalnia nart, a na stałe w Karłowie pojawią się ratownicy górscy - takie plany ma burmistrz Radkowa, który tłumaczy, że zim i tak nie ma, a wypadki, jak były tak są

Dwa lata temu Jan Bednarczyk udostępnił nieodpłatnie ratownikom górskim na dyżurkę budynek wypożyczalni nart. Dzięki temu goprowcy w sezonie letnim mogą pełnić w Karłowie w sercu Gór Stołowych dyżury weekendowe, a w miarę możliwości obecni są też u nas w środku tygodnia. To ważne, bo w Parku Narodowym Gór Stołowych wypadki zdarzają się bardzo często, a na stałe GOPR stacjonuje w Zieleńcu i stamtąd do nich dojeżdża, co wydłuża czas reakcji. Niestety ratownicy górscy nie mają pieniędzy, żeby w Karłowie utrzymać na stale ratownictwo. Teraz jest szansa na zmianę.

- Problem jest od kilku lat. My już dwukrotnie wskazaliśmy i gotowi byliśmy przekazać Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nieodpłatnie działki pod budowę goprówki. Niestety z uwagi na brak pieniędzy GOPR nie mógł tego zrealizować - przypomina Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Dla mnie GOPR jest niesamowicie ważną instytucją w Karłowie. Od dwóch są obecni. Teraz, po spotkaniu z naczelnikiem, uzgodniliśmy wstępnie, że przygotuję propozycję przekazania im tego obiektu na stałe z terenem, który właśnie wygradzamy - ujawnia Bednarczyk.

Wypożyczalnia nart, jak mówi burmistrz, nie spełnia obecnie swojej roli.

- Jeszcze w tym sezonie chcę zobaczyć jaka będzie zima. Jeżeli w tym roku będzie to co w roku ubiegłym czy dwa lata wcześniej to prawdopodobnie trzeba będzie zlikwidować punkt wypożyczalni nart, bo ten sprzęt jest mało eksploatowany. GOPR przyjął propozycję. Teraz są tam już prawie codziennie i myślę, że doprowadzimy do tego, by ratownicy górscy byli tam na stałe – twierdzi burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): GOPR zamiast wypożyczalni

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×