REKLAMA

Strzegli granicy na Bałkanach

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pod który podlega placówka w Kłodzku, wrócili z misji w Macedonii Północnej, gdzie wspierali w działaniach lokalną policję.

W operacji wzięło udział trzech funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ich głównym zadaniem była ochrona granicy Macedonii Północnej z Grecją. 5 sierpnia służbę w Macedonii rozpoczęli następni funkcjonariusze, którzy mają szansę na zdobycie kolejnych doświadczeń. Funkcjonariusze przez miesiąc będą pełnić służbę w rejonie miejscowości Dojran. W dalszym ciągu młodzi ludzie mają szanse na wstąpienie w szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W październiku planuje się przyjąć kolejnych 35 nowych funkcjonariuszy. Kryteria jakie muszą spełnić kandydaci to przede wszystkim polskie obywatelstwo i niekaralność. W zamian SG zapewnia stałe zatrudnienie i pensję (na początek 3 tys. 250 zł na rękę, a od stycznia podwyżkę o kolejne 500 zł). Do tego trzynasta pensja i możliwość kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a po 25 latach służby możliwość przejścia na emeryturę. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Strzegli granicy na Bałkanach

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×