REKLAMA

Kudowa nie otworzy przedszkoli

W Kudowie dzieci póki co do przedszkola nie wrócą

fot. Pixabay

W Kudowie jest najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 z całego obszaru Ziemi Kłodzkiej, dlatego ryzyko rozprzestrzenienia tej choroby jest tu największe

W związku z wejściem w życie nowych przepisów, od 6 maja rząd umożliwił otwarcie placówek opieki nad najmłodszymi. Ostateczną decyzję pozostawił jednak Burmistrzom i Wójtom. - Mam świadomość, że uruchomienie przedszkola oraz żłobka jest dla wielu rodziców bardzo ważne, ale w Kudowie mieliśmy najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 z całego obszaru Ziemi Kłodzkiej, dlatego ryzyko rozprzestrzenienia tej choroby jest więc u nas największe. Zalecenia Ministra Edukacji oraz Sanepidu, by dzieci zachowały między sobą dystans 1,5 m oraz stosowały się do ścisłych zasad higienicznych są trudne do spełnienia. Po konsultacjach z dyrektorami przedszkola oraz żłobka zdecydowałam o nieotwieraniu tych placówek. Decyzja nie była łatwa, ale priorytetem było bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz opiekunów. Mam nadzieję, że zrozumieją Państwo moją decyzję i cierpliwie poczekają na bezpieczny czas - poinformowała Aneta Potoczna, burmistrz Kudowa-Zdrój.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kudowa nie otworzy przedszkoli

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Fot. Gmina Kłodzko

9 jednostek Ochotniej Straży Pożarnej z terenu gminy Kłodzko otrzymało wsparcie finansowane z programu "Sprzęt dla OSP". Pieniądze trafiły do: Jaszkowej Dolnej– 12.877 zł, Szalejowa Górnego– 16.402 zł, Szalejowa Dolnego - 13.508 zł, Ołdrzychowic Kł. – 18.900 zł, Żelazna – 13.937 zł, Krosnowic – 14.000 zł, Wojciechowic – 18.200 zł, Piszkowic – 13.859 zł i Starego Wielisławia– 13.874 zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×