REKLAMA

Narodowe czytanie

Przed kłodzkim ratuszem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogranizuje kolejną już edycję Narodowego Czytania, które tradycyjnie obejmuje swoim patronatem honorowym Prezydent RP

Zapraszamy 2 września o godz. 12.00 . W poprzednich edycjach czytane były najważniejsze dla polskiej literatury powieści – „Lalka”, „Trylogia”, „Quo vadis”, mickiewiczowska epopeja „Pan Tadeusz” i komedia Aleksandra Fredry „Zemsta”. W tym roku do lektury w głosowaniu internautów po raz pierwszy został wybrany dramat narodowy, czyli „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W kłodzkim Narodowym Czytaniu będą mogli wziąć udział ci, którzy spróbują zmierzyć się z wybranymi fragmentami „Wesela”, ale do udziału w głośnym czytaniu zostali zaproszeni również lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele działających w Kłodzku służb, jednostek i ogranizacji. Wsłuchując się w czytaną lekturę, będzie można przy okazji spróbować swoich sił w quizie na temat „Wesela” i twórczości autora dramatu, rozwiązać tematyczną krzyżówkę, a najmłodsi będą mieli okazję do działań plastycznych wokół Wyspiańskiego.

Kłodzka Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie 2 września 2017 r. w godz. 12.00-14.00. Spotkajmy się razem przy „Weselu” przed fontanną na przeciw ratusza. Przypomnijmy sobie, co Wyspiański mówił o współczesnej sobie Polsce z początku XX wieku, a może na nowo spojrzymy na to wyjątkowe dzieło i odkryjemy, ile dzisiaj w tej lekturze jest aktualnych odniesień.

Marta Zilbert

dyrektor biblioteki

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Narodowe czytanie

Bardzo wysoką karę może zapłacić osoba, która bezprawnie wcięła cztery ośmiometrowe świerki w Dusznikach.

Policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×