REKLAMA

Wespół w zespół na smog

Gminy z powiatu kłodzkiego przystąpiły do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne dla środowiska. O pieniądze starać się będzie aż 8 gmin.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. - Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 20 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Abyśmy mogli złożyć wniosek o dotację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego prosimy o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku – dodaje samorządowiec. Wstępne deklaracje udziału w projekcie można będzie składać do 23 września. Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
Rządowe 100 miliardów
Na walkę ze smogiem szykuje się także Ministerstwo Środowiska. Właśnie ruszył resortowy program Czyste powietrze, który zakłada fi nansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymianę źródeł ciepła. Ministerstwo na walkę ze smogiem chce wydać w ciągu 10 lat ponad 100 miliardów zł. - Szacujemy, że program obejmie około 3-4 miliony domów jednorodzinnych. Po około 10 latach problem ze smogiem zostanie rozwiązany. Będziemy mogli oddychać czystym powietrzem – ocenił Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Z powodu smogu i powikłań wynikających ze złej jakości powietrza, w Polsce umiera ok. 50 tys. osób rocznie. Za największe emisje zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 oraz benzo(a)pirenu odpowiada sektor bytowo-komunalny oraz transport.
Kłodzko
Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu (http://miastoklodzko.badanie.net/) musisz uzyskać hasło, które udostępni pracownik Urzędu Miasta Dawid Piwowar tel. 74 865 46 98, e-mail: d.piwowar@um.klodzko.pl. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w urzędzie miasta w Kłodzku, pl. Bolesława Chrobrego 1 (pokój 306). W przypadku pytań można kontaktować się z Dawidem Piwowarem w godz. 7.30 – 11.30.
Bystrzyca Kłodzka
Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu (http://bystrzycaklodzka.badanie. net/) musisz uzyskać hasło, które udostępni pracownik urzędu miasta Łukasz Szczepański, tel.: +48 74-8117-644, e-mail: lukasz. szczepanski@bystrzycaklodzka.pl. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w urzędzie miasta w Bystrzycy Kłodzkiej (pokój 14). W przypadku pytań można kontaktować się z Łukasze Szczepańskim w godz. 8.00 – 15.00
Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu (http://bystrzycaklodzka.badanie. net/) musisz uzyskać hasło, które udostępni pracownik urzędu miasta Łukasz Szczepański, tel.: +48 74-8117-644, e-mail: lukasz. szczepanski@bystrzycaklodzka.pl. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w urzędzie miasta w Bystrzycy Kłodzkiej (pokój 14). W przypadku pytań można kontaktować się z Łukasze Szczepańskim w godz. 8.00 – 15.00.
Kłodzko gmina
Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu (http://gminaklodzko. badanie.net/) musisz uzyskać hasło, które udostępni pracownik urzędu gminy Mirosław Jurewicz e-mail m.jurewicz@ gmina.klodzko.pl, tel. 74 6474139. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w urzędzie gminy w Kłodzku, ul. Okrzei 8a (pok. 408). W przypadku pytań można kontaktować się z Mirosławem Jurewiczem w godz. 7.30 - 15.3

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Wespół w zespół na smog

Obrazek użytkownika EWARYST
  • EWARYST
  • 27-09-2018

Obawiam się o zdrowie psychiczne jednego z kandydatów na burmistrza! 1. Podaje się za funkcjonariusza (a nim nie jest). 2. Przypisuje sobie nieswoje zasługi i programy. 3. Zrzuca na innych swoje błędy i porażki. 4. Zna się tylko na kreatywnej księgowości. 5. Potrafi tylko zadłużać i zaciągać kredyty. W psychiatryku jest już kilku Napoleonów, Hitler, Stalin. Znajdzie się i miejsce dla "burmistrza".
Obrazek użytkownika ....
  • ....
  • 27-09-2018

A nieudaczniki co karuzele wat rozkręcili to byli normalni , i dziką reprywatyzację , ci co wysprzedawali majątek polski za bezcen , ci co przy budowie autostrad doprowadzili do upadku i ruiny setki polskich podwykonawców , nie mówiąc o piramidach finansowych i tak dale , i dalej .Wszystko co było polskie zadłużali , celowo , bez szacunku , bez troski o losy Polaków , w lazaretach zadłużonych konać i za niewolnicze wynagrodzenie pracować , ci to byli normalni ? Pucze agresywne urządzać i głupoty pleść trzy , po trzy , pierdoły !

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie inaczej zachowują się politycy i samorządowcy. Dlatego każdy sukces, a nawet pseudosukces ma tylu ojców i matek...

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×