REKLAMA

Samorządowy ping-pong

Radny pyta, burmistrz odpowiada, ale nic z tego nie wynika. Tak w kotka i myszkę bawi się Michał Piszko z radnym Stanisławem Bartczakiem.

30 stycznia radny Bartczak napisał do burmistrza Piszki dwie interpelacje. Jedną w sprawie firmy Darbud i wykonywanych przez nią prac zlecanych przez magistrat, drugą w sprawie firmy FPHU Wiewiór i wykonywanych przez nią prac zlecanych przez magistrat. 13 lutego burmistrz odpowiedział radnemu, że jego pisma nie noszą znamion interpelacji. Co robi radny Bartczak? 14 lutego pisze tym razem zapytanie w sprawie dwóch firm wykonujących prace zlecana przez miasto. 28 lutego otrzymuje odpowiedź. - Uprzejmie informuję, że zakresy rzeczowe pytań Pana Radnego z 14 lutego był przedmiotem złożonych 30 stycznia interpelacji. Odpowiedzi w przedmiotowej sprawie zostały udzielone 13 lutego – odpowiada burmistrz Piszko i zapewnia, że w każdej sprawie dotyczącej zamówień publicznych urząd przestrzega prawa. Po miesiącu korespondowania radny Bartczak dalej nie wie, ile zleceń i na jaką kwotę otrzymały wskazane przez niego firmy. - A chodzi przecież o publiczne pieniądze - zauważa Bartczak. - Nie rozumiem, dlaczego w tej kwestii burmistrz uchyla się od odpowiedzi? - zastanawia się samorządowiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (22): Samorządowy ping-pong

Obrazek użytkownika Michał
 • Michał
 • 11-03-2020

Należy zauważyć, że pan radny Stanisław Bartczak wskazuje na problem jak został zawarty w umowie zleceniu. A co zostało zrobiono za publiczne pieniądze czyżby pan burmistrz się deprymował pytaniami radnego? Sytuacja taka stwarza konieczność dla pana burmistrza - czyli obowiązek udzielenia informacji publicznej i przekazanie jej w taki sposób, by była zrozumiana dla przeciętnego odbiorcy.
Obrazek użytkownika Zenek
 • Zenek
 • 11-03-2020

Jak wynika z powyższych uwag, radny Stanisław Bartczak - to z jego informacji wynika, że Urząd Miasta nie publikuje w Biuletynie Informacji Publicznej - istotnych spraw w zakresie realizacji prawa do informacji o działalności samorządu miejskiego.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 11-03-2020

Publikuje i jest jak na ławie .Mam pytanie czy to nie są znamina pomowien ? Pytam publicznie czy Pan placił zgodnie z prawem podatek VAT? Przedawnienie ? W sprawie Marszalka senatu.wracaja do lat 90. A wszytkue przetargi są zgodne z prawem.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 11-03-2020

A tak miedzy prawda Pan radny to tylko faksymile do podpisywania a wszystkie pisma pisze byly urzednik ktory podobne pisma pisal przeciwko Bylemu a dzisiaj w druga strone nic npwego ten.czlowiek nie dlugo.bedzie atakowal tego zvzdiecia .
Obrazek użytkownika Zenek
 • Zenek
 • 11-03-2020

Należy zaznaczyć, iż nie są to działania aby podważać zaufanie do burmistrza. Można by rzec, że to („ktoś”) nie dba o wizerunek burmistrza. Interpelacje pana radnego Bartczaka są przenikliwe, mądre, twórcze, powodujące dla niektórych osób myślenie problemowe prowadzące do konstruktywnych działań w interesie naszego miasta.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 12-03-2020

Przenikliwe ? Na ponad 30 interpelacji to pomówienia i wyssane z palca bylego urzednika fałszywki te.same ktore kiedys pisal przeciwko bylemu ,nic nowego a nawet odnalezsc mozna wkopiuj wklej .Widac Zenek a moze sam Pan narcyzm i egoizm ,malo nienawisc i niszczenie dobrego imienia wielu .Wszyscy zli lub.zlodzieje tylko oni sa swieci .Gdyby zlozyc wszystkie pseudo interpelacje w jedną calosc wyszla by prawda i wyciagnac z archiwum poprzednie pisma za poprzednika prawda jest jedna to autorstwo bylego urzednika ktory zamiast budować przyszlośc zyje w pysze ze to on dyktuje politykę tego miasta i on jest pempkiem muzgiem do zwycięstwa .Prawda jest odwrotna maja go za oszoloma. Po drugie co robi w godzinach pracy w miescie podpisy zbiera ? Podatnik za to.placi a moze Pan redaktor tym.sie zajmie .
Obrazek użytkownika Zbych.
 • Zbych.
 • 12-03-2020

Zenek kłamstwa kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa .Jaki interes miasta dba ? To tak jak z tym listem My mieszkańcy ! A prawda tylko 9podpisów .Albo w imieniu wszystkich mieszkańców ? nawet moim ! manipulacja , dlaczego niema podpisów ? tłumaczy bo będą represjonowani .Tym ktory represjonuje i pomawia jest on sam. Już tacy byli w radzie którzy w kazdym widzieli przestępce do sądów prowadzili ,też w imieniu wszystkich .Wszyscy w wyborach dali im zaufanie na nie .Jeden 5 głosów a drugi 17 Kto mieczem wojuje ten od miecza zginie.
Obrazek użytkownika Zenek
 • Zenek
 • 12-03-2020

Moim zdaniem w przypadku pana radnego Bartczaka to prawda jest elementem jego komunikacji z wyborcami. Punktem wyjścia są problemy gdzie pojawia się kłamstwo. Jego głównym elementem pracy jest obserwacja i przyglądanie się problematyce ustawodawczej tj. zadań własnych gminy gdzie pojawia się kłamstwo. Można powiedzieć, że głównym elementem jego pracy to skupienie się na zadaniach i kompetencji burmistrza z bliskiej odległości. Oczywiście osią jego pracy są przedstawiane do rozpatrzenia „INTERPELACJE” jako spójny komunikat pisemny co nurtuje jego wyborców. To dobry człowiek będą na niego ludzie głosować.
Obrazek użytkownika Aneta
 • Aneta
 • 12-03-2020

Prawda w wydaniu radnego ? Nie ośmieszaj się .Ten Pan nawet dobrze wysłowić nie potrafi .Manipulacja ,nie sprawdzone informacje a przede wszystkim nienawiść .Jeśli ten Pan jest tak uczciwy niech odpowie na zadane pytania .Czy płacił podataki VAT ? I jaka była jego przeszłość ,jak wygrał wybory ?
Obrazek użytkownika Górnik
 • Górnik
 • 12-03-2020

Dobry człowiek ! Popytaj górników jaki to człowiek .
Obrazek użytkownika Zenek
 • Zenek
 • 12-03-2020

Zarysowany obraz radnego Stanisława Bartczaka jest pozytywny i pochlebny wśród mieszkańców. Jest życzliwy dla ludzi. Można zatem przyjąć - że są osoby, które obgadują i osądzają - a wchodzenie z buciorami w prywatne życie radnego im się opłaca. Jeżeli kogoś drażni styl pracy radnego Bartczaka, to ma problem ale z sobą. Więc jeśli kogoś krytykujesz, to tak jakbyś krytykował siebie. A jeśli osądzasz, to jakbyś osądzał siebie. Jak tobie przeszkadza słuchanie radnego, to po prostu nie słuchaj, żyj własnymi wartościami.
Obrazek użytkownika Michał
 • Michał
 • 12-03-2020

Zenek masz racje, to co dobre dla osób krytykujących, przeważnie nie musi być dobre dla wyborców. Osądzanie radnego jest tylko w umyśle wąskiej grupy osób - nie są oni obiektywni w tej krytyce i osądach.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 12-03-2020

Zenek ? Albo ? Tak się chwalić .Tak cukrowa to wam wychodzi jak najlepiej .Ilu takich było co w narcyzm wypadało sukcesu i co poraźka i taką drogą idzie twój pupil.Piszesz o wchodzeniu a źycie rodzinne ?Ile skrzywdził ten Pan i pomówienia wydał ? Źyczliwy nie ośmieszajcie się .Zapytaj prawdziwych mieszkańców co sądzą .Manipulacja jak z tym pismem my mieszkańcy w obronie a podpisów 9.Zamiast się wywyźszaćw i idola z siebie robić ,do pracy w służbie mieszkańcom ,bo misja radnego to służba ponad podziałami a nie szukanie dziury tam gdzie jej niema .Pisze mu były urzędnik i laurowy mu wystawia .ten urzędnik był umnie w pracy po podpis w 2012 na referendum a jakie kolumnie leciały na byłego szkoda słów .Dzisiaj kolumnie w drugą stronę i niedługo tego wychwalanego dopadną kolumnie od tego urzędnika to taki człowiek który ŹYJE by krzywdzić i wtedy jest szczęśliwy .
Obrazek użytkownika Zenek
 • Zenek
 • 12-03-2020

Jacek żyj własnym życiem a jeżeli czujesz, że radny się wywyższa i robi z siebie idola to po prostu nie musisz go oceniać - nie masz na to wpływu ocenią to wyborcy. Włącz pozytywną obojętność będziesz szczęśliwszy nie oceniaj – zły, dobry radny. To co jest dobre dla Ciebie nie zawsze jest dobre dla innych. Zajmij się sobą ty nie jesteś od osądzania pana radnego Bartczaka.
Obrazek użytkownika Karol
 • Karol
 • 12-03-2020

Ludzie umierają ,grozi epidemia a tu samochwała się wychwala .Tak osadza i wiem źe ten Pan juź nigdy mandatu nie uzyska to pewne .Po drugie czy wygrał te wybory ??? Przykro mam wątpliwości w prawdę .
Obrazek użytkownika Zbych.
 • Zbych.
 • 12-03-2020

Na krzywdzie i pomawianiu a to.czyni ,fakt moze nie swiadomie bo chyba nie umie dobrze czytac ,jak by umiał to.wiele tych pism by niepodpisal .Ten co mu pisze zyje nienawiscia i pomawianuem w kazdym widzi zlo i zlodzieja a jak byl urzednikiem czy byl taki uczciwy ?czy uczciwe jest zbueranue podpisow za publiczna kase ? Widza zdzblo w czyims oku ale belki we wlasnym nie .Ile donosow na kolezanki i kolegow z pracy ,? Ile krzywd . Dlaczego tak szybko tracil prace w wielkich firmach ? Nienawisc i narcyzm nieomylnosci jego .Tylko ten Pan t/zpluj to porażka .Gdy tak mocno zangazowal sie w kampanie Piszko wygrana byla nikła .W 2018 poparł Bylego i porazka olbrzymia a Piszko bez tego Jonasza wygrał z potęzna przewaga .Tak też potwierdzę ze ten z zdiecia przegra bo zadaje sie z jonaszem.
Obrazek użytkownika Andrzej
 • Andrzej
 • 16-03-2020

Wstyd dla dobrej zmiany mieć takie postacie ?to bardzo nie dobry człowiek .Bez sumienia .
Obrazek użytkownika Deny
 • Deny
 • 18-03-2020

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego jest................Dla przypomnienia dla tego Pana ,
Obrazek użytkownika Deny
 • Deny
 • 18-03-2020

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego jest................Dla przypomnienia dla tego Pana ,
Obrazek użytkownika Deny
 • Deny
 • 18-03-2020

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego jest................Dla przypomnienia dla tego Pana ,
Obrazek użytkownika Deny
 • Deny
 • 18-03-2020

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego jest................Dla przypomnienia dla tego Pana ,
Obrazek użytkownika Deny
 • Deny
 • 18-03-2020

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego jest................Dla przypomnienia dla tego Pana ,

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa

W piątek, 3 kwietnia Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycję mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×