REKLAMA

Miliony na ratowanie turystyki

foto: pixabay.com

Ponad 2 tysiące naszych firm otrzyma dofinansowanie w ramach unijnego wsparcia przewidzianego dla branży turystycznej w związku z epidemią koronawirusa.

Wnioski były składane do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. W sumie ocenie formalno-merytorycznej podlegało 2 tys. 870 wniosków. 2 tys. 68 z nich uzyskało wynik pozytywny, a łączna kwota dofinansowania przekroczy 80,5 mln zł (to daje średnią ok. 39 tys. zł na jedną firmę). - Turystyka to jeden z sektorów gospodarki, który najdotkliwiej odczuł kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. To jednocześnie branża o ogromnym znaczeniu dla Dolnego Śląska. Uruchomione przez samorząd województwa wsparcie pomoże wielu firmom w utrzymaniu płynności finansowej, a dzięki dotacjom przedsiębiorstwa będą nadal wpływać na rozwój regionu – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Na wsparcie branży turystycznej samorząd województwa przeznaczył w sumie ponad 90 mln zł, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W okresie ścisłej kwarantanny przychody w branży turystycznej zmalały o 80-90 procent. W zależności od ilości zatrudnianych osób, przedsiębiorcy mogli liczyć na wsparcie w wysokości od kilkudziesięciu do nawet 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Miliony na ratowanie turystyki

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×