REKLAMA

Czym kierować się podczas wyboru oferty pracy za granicą?

Wiele osób zastanawia się nas wyjazdem do pracy poza granice Polski. Powodem często są problemy ze znalezieniem jej w kraju, zbyt niskie zarobki, czy mało satysfakcjonujące warunki zatrudnienia. Jednak nie każda płynąca z zagranicy oferta pracy jest korzystna. Czym należy się kierować, żeby nie żałować swojego wyboru?

Gdzie szukać ofert?

 

Ogłoszenia dotyczące pracy za granicą można znaleźć w gazetach, na portalach internetowych, na słupach ogłoszeniowych, czy w agencjach pracy. Niestety, nie wszystkie z nich są wiarygodne. Ogłoszenia dodawane przez osoby prywatne, szczególnie mieszkające za granicą, powinny być bardzo dokładnie sprawdzane. Najbezpieczniej, jeszcze przed wyjazdem podpisać umowę, która będzie szczegółowo określała warunki współpracy oraz przewidziane wynagrodzenie. Najlepiej jednak korzystać z ofert sprawdzonych biur pośrednictwa pracy, które mają bardzo szeroki wybór np. www.veritas-opieka.pl

 

Jakiej pracy można się spodziewać?

 

Większość ofert, które można znaleźć to praca opieka nad  osobami starszymi. Często krajem, do którego proponuje się wyjazdy są Niemcy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „oferty pracy opieka niemcy”, by znaleźć przynajmniej kilka ogłoszeń. Taka praca polega na wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych, podawaniu lekarstw, pomocy w codziennych zadaniach oraz dotrzymywaniu towarzystwa osobie starszej. Zazwyczaj osoba, która zdecyduje się na wyjazd zostaje zakwaterowana w tym samym mieszkaniu, w którym mieszka jej podopieczny, po to żeby być cały czas w pobliżu. Większość umów podpisywana jest długoterminowo, czyli przynajmniej na okres kilku miesięcy.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

 

Ważne jest, aby wszystkie istotne kwestie, takie jak: wynagrodzenie, czas pracy, zakwaterowanie, czy zakres obowiązków zostały zawarte w umowie. Wyjazd za granicę bez  podpisania odpowiednich dokumentów w ogóle nie powinien wchodzić w grę. Jadąc do pracy „w ciemno” nie mamy pojęcia czego się spodziewać, a na miejscu może czekać nas niemiłe zaskoczenie.

Należy również dowiedzieć się, czy pracodawca opłaca ubezpieczenie. W przypadku, kiedy tego nie robi, dobrze jest wykupić je sobie samodzielnie.

Ważną kwestią jest także konieczność dodatkowych opłat- jeśli potencjalny pracodawca (bez względu na to, czy jest to osoba prywatna, czy agencja) wymaga uiszczenia opłat, które nie są zawarte w umowie, należy potraktować to, jako ostrzeżenie. Może okazać się, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Jeśli wyjazd organizowany jest przez agencję, należy dokładnie sprawdzić czy ma ona zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz, czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Warto również dowiedzieć się, czy organizuje ona kursy lub szkolenia dla przyszłych pracowników. Wzięcie w nich udziału podnosi kwalifikacje i pozwala na zdobycie wiedzy, która z pewnością przyda się na miejscu.

Przed wyjazdem należy również zorientować się, jakie umiejętności językowe będą potrzebne. Zazwyczaj, pracodawcy wymagają znajomości języka na poziomie komunikatywnym, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się. Jeżeli musisz doszlifować swój niemiecki, warto zapisać się na zajęcia odpowiednio wcześnie, aby bez problemu opanować cały materiał.

 

Czy jest to praca dla każdego?

 

Jeżeli Twoim planem zawodowym jest opieka nad osobami starszymi w Niemczech musisz zastanowić się, czy na pewno nadajesz się do tej pracy. Opieka nad seniorem to zajęcie, które wymaga cierpliwości, spokoju i opanowania. Osoba starsza potrzebuje kogoś, kto pomoże jej w wykonywaniu codziennych zajęć, doda otuchy i zapewni bezpieczeństwo. Jeśli jesteś osobą ciepłą, wyrozumiałą i lubiącą kontakt z innymi ludźmi, prawdopodobnie sprawdzisz się na tym stanowisku.

 

Jeśli jesteś zdecydowana sprawdź: “oferty pracy dla opiekunek w niemczech” (cała fraz podlinkowana www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy)

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Czym kierować się podczas wyboru oferty pracy za granicą?

Obrazek użytkownika Patriota
  • Patriota
  • 27-03-2018

a koszt życia tam? rodzaj pracy? a czemu nie reklamujecie pracy w Polsce??? niby patrioci, a chcą by młodzi zarabiali za granicą i przynosili im te pieniądze do Polski jak niewolnicy jacyś... a czemu nie stworzyliście miejsc pracy w Polsce i nie obroniliście zakładów pracy przed wpływami Niemców, Rosjan , Komunistów z PO, PSLu i SLD??? Gdzie PGR-y? Gdzie prywatyzacja? gdzie uwłaszczenie? jak można było ludzi tyle lat oszukiwać i nie doinformować? jak mogliście? mieliście media i wszystko, a młodzi muszą pracować zagranicą i przynosić kasę powrotem do kraju, żebyście wy mogli dobrze żyć Komuniści, wielcy socjaliści? Zabytkowa Huta Szkła w Szczytnej i wielu Polaków wam tego nie zapomni.

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×