REKLAMA

W Polanicy tak, w Kłodzku nie

W wyborach uzupełniających do urn mieli pójść mieszkańcy Polanicy-Zdroju i gminy wiejskiej Kłodzko. Głosowanie odbędzie się tylko w Polanicy-Zdroju.

Komisarze wyborczy wygasili mandaty tych radnych, którzy kandydowali na wójta lub burmistrza i zostali wybrani. W przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców komisarz wyborczy powołuje na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego w gminie liczącej do 20 tys. mieszkańców (okręgi jednomandatowe), wojewoda zarządził wybory uzupełniające. W powiecie kłodzkim są trzy takie przypadki Sołtys radnym W gminie wiejskiej Kłodzko wybory uzupełniające zarządzono w okręgu nr 1 (Boguszyn, Jaszkówka, Podzamek, Wojciechowice), w którym zwyciężył Zbigniew Tur (został wójtem). Wojewoda wyznaczył datę wyborów na 20 stycznia 2019 r. Okazuje się jednak, że do głosowania nie dojdzie, bo zgłosił się tylko jeden kandydat – sołtys Boguszyna, Krzysztof Ryba. I to on uzupełni skład 15-osobowej rady.
Razy 2 w uzdrowisku
W Polanicy-Zdroju wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną aż dwa razy: w okręgu nr 7, w którym zwyciężył Mateusz Jellin (został burmistrzem) i w okręgu nr 5, w którym wygrała Agata Winnicka (obejęła fotel wiceburmistrza). Wojewoda wyznaczył daty wyborczych dogrywek. W okręgu nr 5 na niedzielę 10 lutego 2019 roku, a w okręgu nr 7 na niedzielę 20 stycznia. - W okręgu nr 7 zgłosiło się 5 kandydatów, w okręgu nr 5 troje – mówi Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska.
Wybory uzupełniające w Polanicy Zdroju
Okręg nr 5 - 10 lutego 2019 roku Ulice: Baczyńskiego, Broniewskiego, Dąbrowskiej, Graniczna, Hłaski, Kasprowicza, Kościuszki (numery parzyste od 6a do końca, numery nieparzyste od 13 do końca), Orkana, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Sokołowskiego, Stachury, Staffa.
Okręg nr 7 - 20 stycznia 2019 roku Ulice: Wojska Polskiego (numery parzyste od 2 do 20, numery nieparzyste od 1 do 17), Spacerowa, Warszawska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W Polanicy tak, w Kłodzku nie

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×