REKLAMA

Oszuści są wszędzie

foto: pixabay.com

Ludzka dobroć, a często łatwowierność nakręcają oszustów. Ci mając chrapkę na nasze pieniądze, wykorzystają każdą nadarzającą się okazję.

W powiecie kłodzkim oszukano 28-letnią kobietę, która wpłaciła na podane przez sprzedającego konto 231 zł. Do dziś nie otrzymała zamówionej za pośrednictwem Facebooka zabawki dziecięcej. Ofiara nie może też nawiązać żadnego kontaktu ze sprzedającym, a podana strona internetowa już nie istnieje. Kolejna nabita w butelkę ofiara to 57-latka. Ona również wpłaciła pieniądze (368 zł) za zakup telefonu komórkowego marki Samsung w sklepie internetowym www.sklep.in.net. Towaru nie otrzymała, a kontakt ze sprzedającym urwał się. - Przestępcy wykorzystują każdą dogodną okazję, podając się np. za policjanta czy za wnuczka.
Ostrożność mieszkańców jest usypiana przez dzwoniących, bo najczęściej oszuści działają przez kontakt telefoniczny i próbują dotrzeć wyłudzić od nas pieniądze – przypomina Krzysztof Zaporowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Metody oszustów

▪ Legendarna na wnuczka, czyli babciu (dziadku) coś się wydarzyło, potrzebuję pieniędzy ▪ Halo policja, czyli „dobry policjant” chce „zabezpieczyć” nasz pieniądze ▪ Jestem z firmy, czyli podszywanie się pod pracowników np. wodociągów lub OPS-u żeby okraść mieszkanie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Oszuści są wszędzie

Wody Polskie będą regulowały koryto rzeczne w Bystrzycy Kłodzkiej . Zróbcie nam przy okazji miejską plażę – wnioskuje jedno ze stowarzyszeń.

Zamurowano w kłodzkiej twierdzy kapsułę czasu. Szczelnie zabezpieczona metalowa skrzynia ma przeleżeć w ziemi 100 lat.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×