REKLAMA

Dodatkowe wyposażenie dla szpitali

Powiat kupił namiot. Uzdrowisko pompy i kardiomonitory.

Władze powiatu kłodzkiego zdecydowały o zakupie specjalistycznego namiotu, który przy szpitalu będzie pełnił funkcję dodatkowej izby przyjęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, osoby z podejrzeniem infekcji mogą zostać bezpiecznie odizolowane od otoczenia, co zmniejsza zagrożenie dla osób niezakażonych. Koszt zakupu namiotu to 33 tys. zł. Docelowo planuje się umieszczenie go na na wyposażeniu kłodzkiego szpitala. Będzie to już 4 profesjonalny namiot ratunkowy w powiecie kłodzkim. Trzy znajdują się na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej. Nowy sprzęt dostało także Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polnicy-Zdroju. - W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym podjąłem decyzję o wsparciu funkcjonowania SCM-u. Za pieniądze z budżetu gminy kupiliśmy 4 pompy strzykawkowe oraz 2 kardiomonitory na statywach – informuje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Ten sprzęt znacząco zwiększy skuteczność zwalczania skutków powikłań u zarażonych wirusem COVID-19 oraz przyczyni się znacząco do opanowania ewentualnej epidemii w naszym mieście – dodaje samorządowiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dodatkowe wyposażenie dla szpitali

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×