REKLAMA

Rewitalizować z pomysłem i rozwagą

Konferencję nt. rewitalizacji otworzyła burmistrz Renata Surma

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele instytucji zainteresowanych tematem

Karolina Jarmuła z firmy EffiCon przedstawiła mocne i słabe strony rewitalizacji

Swoje spostrzeżenia zaprezentowali również (od lelwej) Monika Pyrcz-Jurczyk, Przemysław Herter i Aleksandra Gwizdowska

Gmina Bystrzyca Kłodzka była organizatorem czwartkowej konferencji w hotelu "Abis", podczas której podsumowano jej działania na rzecz opracowania lokalnego programu rewitalizacji

Zostały one uwieńczone dokumentem, który wskazuje obszary przewidziane do objęcia tym programem w najbliższych latach. Są to śródmiejski obszar zdegradowany w Bystrzycy Kłodzkiej z sąsiadującą z nim Górą Parkową, Gorzanów i Międzygórze.

Burmistrz Renata Surma, otwierając to spotkanie, podziękowała wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom zaangażowanym w ważny społecznie i gospodarczo proces. Jak podkreśliła – niełatwy i absorbujący, wymagający sporej wiedzy i cierpliwości, konsultacji i dyskusji, rozmów na argumenty. – Istotą jest to, że mamy Lokalny program rewitalizacji na lata 2016 – 2021 dla naszej gminy, który pozwoli nam ubiegać się o fundusze zewnętrzne na zaplanowane w nim zamierzenia - zaakcentowała.

A tych jest naprawdę sporo, przy tym dokładnie przemyślanych i poprzedzonych głębokimi analizami. Zwróciła na to uwagę Karolina Jarmuła – ekspert z firmy EffiCon zajmującej się tego rodzaju zagadnieniami. Przypomniała, w jaki sposób decydowano, czy dany obszar zalicza się do terenów zdegradowanych oraz, czy należy go przewidzieć do rewitalizacji. Przede wszystkim spektrum zainteresowania zespołu powołanego przez Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej stanowiły miejsca z różnych przyczyn narażone na marginalizację, do czego nie można dopuścić. One przez lata spełniały role ważne społecznie i trzeba je jak najszybciej w nich przywrócić, aby mogły nimi służyć nie tylko gminnej społeczności.

Swoje spostrzeżenia, uwagi i oceny związane w ogóle z procesem rewitalizacji zaprezentowali m.in. Aleksandra Gwizdowska - kierownik Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kłodzku, Przemysław Herter - naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, Monika Pyrcz-Jurczyk - kierownik Wydziału Przedsiębiorczości i Rozwoju Lokalnego, radni miejscy i przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji, jednostek gospodarczych.

 

bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rewitalizować z pomysłem i rozwagą

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×