REKLAMA

Parkujesz – płacisz

Na parkingach należących do miasta za godzinny postój trzeba zapłacić 3 zł. Miejski Zakład Komunalny w Polanicy-Zdroju wprowadza abonamenty.

- Można już składać wnioski o wydanie abonamentów parkingowych. Odbywa się to w Miejskim Zakładzie Komunalnym przy ul. Spacerowej 2 w Polanicy-Zdroju – informuje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Informacje można uzyskać pod nr tel. 74 865 17 70. Abonament dla mieszkańców Polanicy-Zdroju wynosi 60 zł rocznie (w tym roku do 31 grudnia - 40 zł) i obejmuje parkingi otwarte – dodaje samorządowiec. Więcej zapłacą ludzie dojeżdżający do uzdrowiska do pracy, a najbardziej po kieszeni dostaną turyści i kuracjusze, choć oczywiście wszystkie opłaty abonamentowe są dużo tańsze niż bilety parkingowe.
Parkingi miejskie zarządzane przez MZK
> Zamknięte (ze szlabanami): 1. ul. Dąbrowskiego (obok magistratu); 2. ul. Kłodzka (obok Intermarche) > Otwarte: 1. ul. Jana Pawła II (przed szpitalem); 2. ul. Harcerska; 3. ul. Spacerowa; 4. ul. Lipowa > Uruchamiane: 1. ul. Bystrzycka; 2. ul. Tranzytowa: 3. u. Chrobrego
Cennik opłat parkingowych
BILETY – 3 zł za godzinę Przy ul. Dąbrowskiego kierowca jest zwolniony z opłaty do 20 min. na czas załatwienia spraw w Urzędzie Miasta; przy ul. Kłodzkiej zwolniony z opłaty do 60 min. na czas zakupów w Intermarché OPŁATY ABONAMENTOWE > Parkingi otwarte (bez szlabanów): 1. Mieszkańcy Polanicy-Zdroju - 60,00 zł/ rok; 2. Dojeżdżających do pracy w Polanicy-Zdroju - ryczałt miesięczny 60,00 zł, ryczałt roczny 600,00 zł > Parkingi zamknięte (ze szlabanami): dojeżdżających do pracy w Polanicy-Zdroju - ryczałt miesięczny 70,00 zł, ryczałt roczny 700,00 zł; pozostali kierowcy - postój do 7 dni 100,00 zł, postój do 14 dni 130,00 zł, postój do 28 dni 150,00 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Parkujesz – płacisz

Obrazek użytkownika Marek
  • Marek
  • 18-08-2019

Proponuję omijać te miejscowości!
Obrazek użytkownika Waldemar
  • Waldemar
  • 19-08-2019

No to pewnie wyborcy wniebowzięci ? Największe kurorty w Polsce mają w weekendy parkingi bezpłatne. Tutaj przed wyborami obiecuje się cuda ...Gdzie jest basen ? Czy Polanica może zarabiać tylko na braniu za coś w co się niewiele inwestuje (parkingi są już od lat) ?
Obrazek użytkownika Katarzyna
  • Katarzyna
  • 19-08-2019

Pan Burmistrz bardzo optymistycznie podchodzi do czasu obsługi petentów w urzędzie ...20 min od wjazdu do wyjazdu z parkingu. A co władze jeszcze poza parkomatami dla mieszkańców zrobiły?

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×