REKLAMA

Powiat Kłodzki. Nadciąga silny wiatr

Apogeum bardzo wietrznej pogody przypadać będzie jednak na czwartek

Prędkość wiatru może osiągać nawet 100 km/h.

Powiat Kłodzki. Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda. Jak poinformował portal Meteo Alert-Dolny Śląsk, już dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro nad obszarem gór oraz w terenach podgórskich prognozowane jest nasilenie się wiatru. Jego prędkość może osiągać w porywach do 60-70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru będą mogły przekraczać nawet 90-100 km/h. Apogeum bardzo wietrznej pogody przypadać będzie jednak na czwartek. Prognozy wyglądają niepokojąco. Dynamiczna aura pogodowa związana będzie z przemieszczającym się niżem wtórnym, którego obecność przyczyni się do wystąpienia silnego i bardzo silnego wiatru na obszarze Dolnego Śląska. Maksymalne porywy wiatru podczas trwania apogeum wichury na ten moment będą mogły osiągać nawet 80-95 km/h, a w terenie podgórskim nawet 90-105 km/h. W szczytowych partiach Sudetów porywy do nawet 110-140 km/h. 

K.Golak/Meteo Alert-Dolny Śląsk

 

Czytaj także:

<<W naszych górach rośnie najwyższe dzrewo w Polsce. Zobacz, jak wygląda>>

<<Książkę Dagmary Kaźmierskiej można już kupić. O czym w niej przeczytamy?>>

<<W naszych górach spadł pierwszy snieg. Zobacz galerię zdjęć>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Nadciąga silny wiatr

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Fot. Tauron Arena Duszniki

Duszniki-Zdrój. Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. W Tauron Dusznik Arena ćwiczą biathloniści. W Zieleńcu zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×