REKLAMA

But zamiast bagnetu

Miał zostać odrestaurowany i objęty monitoringiem, tymczasem jest w coraz bardziej opłakanym stanie. Ostatnio na brudną rzeźbę żołnierza polskiego ktoś nałożył... stary but narciarski.

Policja za zakładanie na pomniki koszulek z napisem „Konstytucja” kierowała sprawy do sądów. W parku Sybiraków w Kłodzku na pomnik Żołnierza Polskiego ktoś założył stary narciarski but. I co? I nic. Może dlatego, że postument od kilku lat jest w opłakanym stanie. Wiele razy rzeźbie żołnierza zabierano bagnet. Pomnik był podpalany. Wszystko dlatego, że ten rejon nie jest objęty miejskim monitoringiem. Teraz (zdjęcie wykonano we wtorek, 26 marca, przed południem) rzeźba zamiast bagnetu ma na karabinie stary zdezelowany but narciarski. Żartowniś wandal mógł to zrobić bo... - Ten teren nie jest objęty miejskim monitoringiem. Kamera w tym miejscu to wciąż plany – przyznaje Piotr Występski, komendant straży miejskiej. - Decyzja w sprawie zakupu i montażu kamery leży po stronie samorządu miejskiego – zaznacza. Dwa lat temu (sierpień 2017 rok) burmistrz Michał Piszko zadeklarował, że przy okazji remontu parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego odrestaurowany zostanie także Pomnik Żołnierza Polskiego, a cały skwer objęty monitoringiem. Nowy parking już jest. Pomnik niestety wciąż straszy. Czy przy takim pomniku już 3 maja władze państwowe i samorządowe znowu będą składać wiązanki kwiatów, udając że nie ma tematu? Wkrótce się przekonanym.
O fatalnym stanie Pomnika Żołnierza Polskiego już pisaliśmy
›› Maj 2017 Gazeta Kłodzka: Brudny, skorodowany, z ułamanymi elementami. Żołnierzowi brakuje bagnetu i saperki. Rzeźba w jednym miejscu jest nadpalona. Przy takim pomniku z okazji 3-Maja składano kwiaty.
Jarosław Radomski, artysta który wykonał rzeźbę: Jest w opłakanym stanie, ale nie mam się co dziwić, w końcu stuknie mu już 12 lat. Czas najwyższy na gruntowaną renowację, bo chodzi nie tylko o te ułamane części.
›› Sierpień 2017 Gazeta Kłodzka: Władzo to wstyd. Rzeźba żołnierza stoi brudna, skorodowana, z ułamanymi elementami.
Michał Piszko, burmistrz Kłodzka: Pomnik zostanie odrestaurowany w przyszłym roku, przy okazji przebudowy parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego. Rejon objęty zostanie miejskim monitoringiem.
Ma 14 lat
Pomnik stanął w parku Sybiraków w maju 2005 roku, w przededniu 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wzniesiono go z inicjatywy koła gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Kłodzku. Na granitowym postumencie z wyrytym napisem: „Pamięć przeszłości siłą narodu – w hołdzie Obrońcom Ojczyzny – społeczeństwo Ziemi Kłodzkiej” stoi rzeźba żołnierza polskiego z września 1939 roku. Jest wykonana z opiłków brązu zatopionych w żywicy epoksydowej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): But zamiast bagnetu

Obrazek użytkownika Michael Colt
 • Michael Colt
 • 12-04-2019

A gdzie byli strażnicy miejscy? Czy jest w Kłodzku Straż Miejska? Co roku wydajemy na nią krocie, ponad milion zł. I co? I nic! Komendant i jego zastępca biorą kasę i śpią!
Obrazek użytkownika Zenon Młynarczykowski
 • Zenon Młynarczy...
 • 13-04-2019

To IPN jeszcze nie nakazał rozebrać?
Obrazek użytkownika Alex ursa
 • Alex ursa
 • 13-04-2019

IPN rozbiórka ? My protestujemy ze islamisci niszcza pomniki a co unas się dzieje czy nie to samo ? Tak komuna była zła ale tej historii nigdy nie wymażemy jednym ruchem gumka Pomnik byłby przestroga dla potomnych .Jeśli jest taki tok myślenia dobrej zmiany to proszę unieważnić dyplomy szkół jakie oni ukończyli przecież to komuna .
Obrazek użytkownika he , he , he
 • he , he , he
 • 14-04-2019

IPN musi być !
Obrazek użytkownika Jecki
 • Jecki
 • 14-04-2019

A może tak Gazeta Klodzka dala przykład i zleciła konserwację pomnika ?
Obrazek użytkownika Konieczyna
 • Konieczyna
 • 18-04-2019

Może tak Panie komendancie trzeba ruszyć dupsko zza biurka? Prawdą jest, że wam się nie chce! Bo po co? Jak niezła kasa za nic nie robienie wpływa na konto...
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 19-04-2019

Czy były urzędnik wysoki ranga brał alkohol za załatwienie sprawy ?? Juz nie długo ciąg dalszy .
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 21-04-2019

Święta niech będą radosne i szczęściem obdarzone lanym digusem okraszone .Aby Bogus kłamca opuścił nasze miasto a sprawiedliwość go dopadła .Niszczyciel miasta . Niech mu dobra zmiana da stanowisko ministra jak taki dobry .

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×