REKLAMA

Magistrat znów na celowniku

W 2017 roku kłodzka prokuratura chciała zablokować budowę parkingu przy ul. Nowy Świat.

W tym roku przyczepiła się do uchwały z 2006 roku i zaskarżyła ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Chodzi o regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków w Kłodzku, który uchwalono w styczniu 2006 roku (burmistrzem był wtedy Roman Lipski). Regulamin obowiązywał do października ubiegłego roku, kiedy to radni uchwalili nowy. Prokuratura w styczniu tego roku zarzuciła nieobowiązującej już uchwale istotne naruszenie przepisów prawa, m.in. to, że nie określono w niej minimalnego ciśnienia i ilości dostarczanej wody. - Bo to było określane w umowach z odbiorcami – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, który nie kryje zdziwienia, że prokuratura po raz kolejny próbuje zastąpić te podmioty, które na bieżąco kontrolują lokalne prawo, uchwalane przez samorządy.
Przypomnijmy. W 2017 roku kłodzka prokuratura zawnioskowała do wojewody o stwierdzenie nieważności wydanego pozwolenia i wstrzymanie budowy parkingu przy ul. Nowy Świat. Zarzuciła kłodzkim samorządowcom między innymi to, że starosta wydając pozwolenie na budowę, nie sprawdził zgodności projektu budowlanego z wymogami ochrony środowiska. Wojewoda dolnośląski stwierdził, że nie ma żadnych przesłanek, aby wstrzymać inwestycję. To samo Wojewódzki i Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Czy to przekonało prokuraturę? A skąd. Od decyzji GINB samorządowy śledczy odwołał się do WSA.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Magistrat znów na celowniku

Obrazek użytkownika R
  • R
  • 25-01-2019

Brawo dla wreszcie dobrej temidy .Stwierdzic niewaznosc wyborow to mieszkancy wiekszosc chce .WYGRAMY BO TYLKO MY UMIEMY RZADZIC MAMY 4 radnych 5 pomalu puka wczoraj chwalil Kolej Linowa Brawo radny Kucharek brawo .MALO TA CZWÓRKA TO ASY
Obrazek użytkownika R
  • R
  • 25-01-2019

Brawo dla wreszcie dobrej temidy .Stwierdzic niewaznosc wyborow to mieszkancy wiekszosc chce .WYGRAMY BO TYLKO MY UMIEMY RZADZIC MAMY 4 radnych 5 pomalu puka wczoraj chwalil Kolej Linowa Brawo radny Kucharek brawo .MALO TA CZWÓRKA TO ASY
Obrazek użytkownika Na marginesie
  • Na marginesie
  • 25-01-2019

Jakie jest uzasadnienie wszczynania takiego postępowania w sprawie regulaminu, który już nie obowiązuje? Co to wniesie dla społeczeństwa? Co zyskamy jako mieszkańcy? Komu to potrzebne? Komu byłoby na rękę, że regulamin zostanie uchylony? Kto się sądzi z wodociągami, albo ma się zamiar sądzić? No i na koniec. Panie "R" jesteś pan upośledzony.
Obrazek użytkownika Odnowa ku oświeceniu
  • Odnowa ku oświeceniu
  • 25-01-2019

A wystarczy słuchać mieszkańców Kłodzka , oni najlepiej wiedzą czego chcą , wszak to jest sól tej ziemi i tego miasta , robić i tak kombinować by ich zadowolić i nasycić wszystkich , a czy słuchacie czego pragną mieszkańcy ?.
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 31-01-2019

Przez dwie kadencje Szpytmy, prokuratura siedziała cicho, cichuteńko, umorzyła wszystkie postępowania p-ko jego działaniom. Teraz zaś szuka dziury w całym... Kto tam pociąga za sznureczki?

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×