REKLAMA

Magistrat znów na celowniku

W 2017 roku kłodzka prokuratura chciała zablokować budowę parkingu przy ul. Nowy Świat.

W tym roku przyczepiła się do uchwały z 2006 roku i zaskarżyła ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Chodzi o regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków w Kłodzku, który uchwalono w styczniu 2006 roku (burmistrzem był wtedy Roman Lipski). Regulamin obowiązywał do października ubiegłego roku, kiedy to radni uchwalili nowy. Prokuratura w styczniu tego roku zarzuciła nieobowiązującej już uchwale istotne naruszenie przepisów prawa, m.in. to, że nie określono w niej minimalnego ciśnienia i ilości dostarczanej wody. - Bo to było określane w umowach z odbiorcami – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, który nie kryje zdziwienia, że prokuratura po raz kolejny próbuje zastąpić te podmioty, które na bieżąco kontrolują lokalne prawo, uchwalane przez samorządy.
Przypomnijmy. W 2017 roku kłodzka prokuratura zawnioskowała do wojewody o stwierdzenie nieważności wydanego pozwolenia i wstrzymanie budowy parkingu przy ul. Nowy Świat. Zarzuciła kłodzkim samorządowcom między innymi to, że starosta wydając pozwolenie na budowę, nie sprawdził zgodności projektu budowlanego z wymogami ochrony środowiska. Wojewoda dolnośląski stwierdził, że nie ma żadnych przesłanek, aby wstrzymać inwestycję. To samo Wojewódzki i Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Czy to przekonało prokuraturę? A skąd. Od decyzji GINB samorządowy śledczy odwołał się do WSA.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Magistrat znów na celowniku

Obrazek użytkownika R
  • R
  • 25-01-2019

Brawo dla wreszcie dobrej temidy .Stwierdzic niewaznosc wyborow to mieszkancy wiekszosc chce .WYGRAMY BO TYLKO MY UMIEMY RZADZIC MAMY 4 radnych 5 pomalu puka wczoraj chwalil Kolej Linowa Brawo radny Kucharek brawo .MALO TA CZWÓRKA TO ASY
Obrazek użytkownika R
  • R
  • 25-01-2019

Brawo dla wreszcie dobrej temidy .Stwierdzic niewaznosc wyborow to mieszkancy wiekszosc chce .WYGRAMY BO TYLKO MY UMIEMY RZADZIC MAMY 4 radnych 5 pomalu puka wczoraj chwalil Kolej Linowa Brawo radny Kucharek brawo .MALO TA CZWÓRKA TO ASY
Obrazek użytkownika Na marginesie
  • Na marginesie
  • 25-01-2019

Jakie jest uzasadnienie wszczynania takiego postępowania w sprawie regulaminu, który już nie obowiązuje? Co to wniesie dla społeczeństwa? Co zyskamy jako mieszkańcy? Komu to potrzebne? Komu byłoby na rękę, że regulamin zostanie uchylony? Kto się sądzi z wodociągami, albo ma się zamiar sądzić? No i na koniec. Panie "R" jesteś pan upośledzony.
Obrazek użytkownika Odnowa ku oświeceniu
  • Odnowa ku oświeceniu
  • 25-01-2019

A wystarczy słuchać mieszkańców Kłodzka , oni najlepiej wiedzą czego chcą , wszak to jest sól tej ziemi i tego miasta , robić i tak kombinować by ich zadowolić i nasycić wszystkich , a czy słuchacie czego pragną mieszkańcy ?.
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 31-01-2019

Przez dwie kadencje Szpytmy, prokuratura siedziała cicho, cichuteńko, umorzyła wszystkie postępowania p-ko jego działaniom. Teraz zaś szuka dziury w całym... Kto tam pociąga za sznureczki?

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×