REKLAMA

Zdolna Daria

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, Daria Siewiera, znalazła się w gronie Laureatów XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek

Konkurs, składający się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego, co roku organizuje Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie powiatowym uczestniczyło 588 uczniów, spośród których 71 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z matematyki i 70 z języka polskiego. Tytuły Laureata z matematyki zdobyło 43 uczniów, a z języka polskiego – 40.

Daria ten zaszczytny tytuł uzyskała zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.

 

Jako laureatka konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego zostanie zwolniona ze egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, a co za tym idzie już dzisiaj może cieszyć się maksymalną ilością punktów z tych przedmiotów. Dobrze jest wiedzieć, już w klasie siódmej, że drzwi wymarzonego liceum „stoją szeroko otwarte”.

Wręczenie dyplomów i zaświadczeń odbędzie się podczas Uroczystej Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów w kwietniu tego roku.

Cała społeczność szkolna wraz z Gronem Pedagogicznym jest dumna z sukcesów Darii. Szczerze mówiąc, nie było to dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Daria zajmuje wysokie miejsca w różnych konkursach na arenie powiatu i województwa, wykazując się szeroką wiedzą z różnych dziedzin.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że została w tym roku szkolnym również Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny, zdobywając 100 % punktów i nagrodę główną – Wakacyjny Obóz Talentów „Serpelice nad Bugiem 2018”.

 

Aleksandra Lis, Beata Szymkiewicz

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zdolna Daria

Obrazek użytkownika Kol
  • Kol
  • 06-03-2018

Brawo Daria Polanica dumna jest

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×