REKLAMA

Będzie rewolucja?

Zmiany i tylko na lepsze. Turyści masowo odwiedzają Park Narodowy Gór Stołowych, a od przyszłego roku park ma szansę stać się jeszcze atrakcyjniejszym turystycznie miejscem.

Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się ponad 100 kilometrów szlaków turystycznych. Wszystkie szlaki są regularnie sprzątane. Regularnie usuwane są też drzewa, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu turystów. Część szlaków w parku została już przystosowana do ruchu turystycznego, niektóre jeszcze na to czekają. - Do najpopularniejszych tras turystycznych w Parku Narodowym Gór Stołowych należy labirynt Błędnych Skał. Na jego terenie w 2017 roku podjęliśmy działania mające na celu poprawę komfortu zwiedzania poprzez wymianę starych, zużytych barierek oraz wymianę drewnianych podestów, po których poruszają się turyści – przypomina Bartłomiej Jakubowski, zastępca dyrektora parku. - W bieżącym roku skupiliśmy nasze działania na równie popularnej trasie turystycznej na Szczelińcu Wielkim. Podobnie jak na Błędnych Skałach modernizacja będzie obejmować wymianę infrastruktury metalowej, która służyła od 20 lat – zapewnia dyrektor.

Nowy parking i pociągi elektryczne

To jednak nie jedyne zmiany. Turyści mogą już korzystać z nowego parkingu, na którym znajduje się 100 miejsc dla samochodów osobowych. - Parking znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 387 na przeciwko wjazdu na Błędne Skały. Wyłożony jest kostką piaskowcową pochodzącą z lokalnego kamieniołomu, a nowo powstała infrastruktura turystyczna jest zgodna z promowanym przez park stylem sudeckim – przypomina Jakubowski. W najbliższych latach dyrekcja parku planuje stworzyć też alternatywną trasę na Błędnych Skałach dla osób, które nie są w stanie zwiedzać labiryntu. - Jednym z elementów trasy będzie konstrukcja drewniana, która ominie trudności niemożliwe do pokonania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Trasa obejmie część labiryntu, która dotychczas była niedostępna dla zwiedzających. Trwa wyszukiwanie najdogodniejszej alternatywnej trasy – zapowiada Bartłomiej Jakubowski. Dyrekcja parku przymierza się do realizacji jeszcze jednej inwestycji. Jeżeli wszystko się uda, to być może od przyszłego roku w parku pojawią się pociągi elektryczne, które będą przewozić turystów z dolnego parkingu na górny, pod sam labirynt.

Milion w rok

W ubiegłym roku Park Narodowy Gór Stołowych odwiedziło ponad milion turystów. Prowadzone badania w zakresie ruchu turystycznego na terenie parku wskazują, że w tym roku park odwiedziła zbliżona liczba turystów co w roku ubiegłym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie rewolucja?

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×