REKLAMA

Reaktywacja to rewolucja

Kłodzki PKS zmienia zasady funkcjonowania. Od 1 września będzie nowa mapa połączeń.

Powiat kłodzki wraz z wójtami i burmistrzami przygotowuje nowy plan transportowy dla powiatu. Uwzględni połączenia wewnątrzgminne (np. ze wsi do stolicy gminy – co jest obowiązkiem gmin) oraz wewnątrzpowiatowe (międzygminne – co jest obowiązkiem powiatu). - Jeśli macie Państwo uwagi i propozycje do przewozów wewnątrz gmin – to prosimy o zgłaszanie ich do swojego sołtysa, wójta, burmistrza. Jeśli macie uwagi do przewozów międzygminnych wtedy należy je zgłaszać do starosty (starosta@powiat. klodzko.pl) – informują urzędnicy starostwa kłodzkiego. - Ostateczny kształt mapy połączeń wewnątrz- gminnych i powiatowych powinien być gotowy 1 września – dodają. Nowy kłodzki PKS nie może – zdaniem władz powiatu - funkcjonować tak jak dotychczas, czyli obsługując nierentowne linie, za które musiało samo ponosić pełne koszty. Finansowanie nierentownych połączeń będzie musiało być w porozumieniu z gminami i powiatem – w ramach tworzonej, powiatowej mapy połączeń.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Reaktywacja to rewolucja

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie Kłodzko-Krosnowice.

Fot. Gmina Kłodzko

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko. O rolnikach jednak nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Haliny Puk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×