REKLAMA

Rzemiosło na wydaniu

Rzeźby i fotografie. A do tego makramy.

Kłodzki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż nowej wystawy „Rzemiosło na wydaniu”. Otwarcie ekspozycji zaplanowane jest na 12 kwietnia (godz. 17.00). Zaprezentowane zostaną rzeźby, fotografie i... makramy. Makrama, to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania dotarła do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, a w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Ponownie technika zyskała popularność w latach 70 XX wieku. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy, poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Używa się nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rzemiosło na wydaniu

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×