REKLAMA

Komendant zawsze odpowie

Wracamy do sprawy „rajdowców” z Radkowa. Czytelnik na łamach naszej gazety pyta komendanta straży miejskiej, kto nie zgodził się na zamontowanie progów zwalniających na ul. Piastowskiej?

- Przed tygodniem w Gazecie Noworudzkiej przeczytałem, że progów zwalniających na ul. Piastowskiej nie ma, bo mieszkańcy ich nie chcieli. To nie prawda - takiego wniosku nie było. Zamiast tego faktem jest, że przy drodze mieści się Wasza siedziba, jak i policji. Czy prawdą jest, że na drodze nie można zamontować progów, bo są na niej organizowane rajdy samochodowe i za każdy razem trzeba byłoby je demontować – pyta nasz czytelnik, komendanta Straży Miejskiej w Radkowie.
Z otwartą przyłbicą
Leszek Dorszewski, komendant radkowskiej straży miejskiej od odpowiedzi nie ucieka. - To nie była moja opinia, tylko opinia mieszkańców. Podczas remontu tej drogi, zarówno ja jak i burmistrz odbieraliśmy telefony od mieszkańców, którzy progów zwalniających na tej ul. nie chcieli, bo auta o nie zahaczają i się psują. Jest demokracja i uszanowanie woli mieszkańców. Ja zachęcam tego pana, żeby wystosował do nas o to pytanie, a ja w ramach informacji publicznej odpowiem na nie. Niech do tego podejdzie z otwartą przyłbicą i zapyta, a na pewno udzielę odpowiedzi – mówi Leszek Dorszewski.
Rajdowcy, a rajdowcy
Są ich dwa typy. Ci, którzy jeżdżą w rajdach na co dzień i ci, którzy uprawiają amatorkę. Z rajdowcami amatorami, jak zapewniał nas Dorszewski na Piastowskiej w Radkowie problemu nie ma. Natomiast zorganizowane rajdy odbywają się w porozumieniu z władzami miasta. - W tej części na odcinku ul. Grunwaldzkiej do ul. Piłsudskiego organizowane są rajdy z udziałem gminy. Ostatni miał się odbyć 9-10 czerwca, ale z przyczyn niezależnych od gminy do niego nie doszło. Progi zwalniające nie przeszkadzają w organizowaniu rajdów. Przed nimi montowane są różne urządzenia zwalniające jak np. szykany, które w czasie rajdu mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcy rajdowemu jak i publiczności. Kierowca w takim miejscu musi zwolnić – informuje komendant radkowskich strażników miejskich. Mamy słowo przeciwko słowu, dlatego komendant zachęca mieszkańców do rozmowy i zadawania pytań w ramach udzielenia informacji publicznej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Komendant zawsze odpowie

Trwa rekrutacja do służby w policji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 74 647 32 35, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×