REKLAMA

Szkoła dla ciężarnych

Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju zaprasza do korzystania z bezpłatnych zajęć w szkole rodzenia „Uśmiech Bociana”

Szkoła „Uśmiech Bociana” jest wyjątkowa, ponieważ nie sprawdza wiadomości ani umiejętności. Stara się przekazać wiedzę na temat ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią i pielęgnacji noworodka. Atmosfera sprzyja swobodnej rozmowie, dyskusji, pytaniom. - W trakcie zajęć pokazujemy również salę porodową i warunki pobytu w naszym oddziale położniczo-ginekologicznym – zachęcają pracownicy SCM-u. Zgłoszenia przyjmuje położna Dorota Rodziewicz tel. 515 298 071.

PROGRAM SZKOŁY RODZENIA

Zajęcia w szkole rodzenia rozpoczynają się między 26-30 tygodniem ciąży. Spotkania raz w tygodniu (ok. 2 godz.) przez 7 kolejnych tygodni. Zajęcia prowadzą położne i lekarze.

SPOTKANIE PIERWSZE

Omówienie kursu: zajęcia tematyczne: tryb życia ciężarnej, dolegliwości ciążowe, więź emocjonalna rodziców z nienarodzonym dzieckiem; ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE DRUGIE 

Zajęcia tematyczne: objawy zbliżającego się porodu, kiedy do szpitala, co zabrać do szpitala, postępowanie w przypadku ciąży przeterminowanej lub planowanego cesarskiego cięcia; ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE TRZECIE

Zajęcia tematyczne: omówienie okresów porodu, poród aktywny-pozycje wertykalne, zalety porodu rodzinnego, cięcie cesarskie – wskazania; ćwiczenia oddechowe; zwiedzania sali porodowej i oddziału położniczego-noworodkowego.

SPOTKANIE CZWARTE

Zajęcia tematyczne: karmienie piersią (zalety karmienia piersią, techniki karmienia piersią; problemy podczas karmienia piersią); ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE PIĄTE

Zajęcia tematyczne: (przebieg połogu, pielęgnacja w połogu, powikłania połogowe, zaburzenia emocjonalne w okresie okołoporodowym); ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE SZÓSTE

Zajęcia tematyczne: pielęgnacja noworodka (przygotowanie wyprawki, kąpiel i pielęgnacja); najczęstsze problemy okresu noworodkowego.

SPOTKANIE SIÓDME

Spotkanie z lekarzem pediatrą: omówienie pierwszych dni życia noworodka; badania przesiewowe i profilaktyczne wykonywane noworodkom; stany przejściowe noworodka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Szkoła dla ciężarnych

Obrazek użytkownika maria
  • maria
  • 25-02-2018

Panie Michale Kolt czas na rodzinę + a nie baki z procentami zbijać
Obrazek użytkownika maria
  • maria
  • 25-02-2018

Panie Michale Kolt czas na rodzinę + a nie baki z procentami zbijać
Obrazek użytkownika Maria
  • Maria
  • 25-02-2018

Pan Burmistrz nie dotrzymał danego słowa oddano głosy i zero słowa ktoś odpokutował poparcie przykre namówił kogoś do poparcia burmistrza Pan Michał Kołt a dzisiaj unika boi się ,

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×