REKLAMA

Więźniowie rysowali PAPIEŻA

W kwietniu i maju więźniowie z Zakładu Karnego w Kłodzku wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych z okazji obchodów stulecia urodzin Jana Pawła II.

Dzieło Sztuki to program resocjalizacji prowadzony w kłodzkiej jednostce penitencjarnej przez wychowawców kulturalno-oświatowych. Osadzeni spotykają się na zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia. - Warto podkreślić, że w resocjalizacji przez twórczość nie chodzi jedynie o rozwój wyobraźni, czy postaw twórczych, ale przede wszystkim o neutralizowanie negatywnych skutków izolacji więziennej – informuje Marek Grzelak. - Twórczość artystyczna pozwala oprócz wyzwalania potencjału artystycznego na rozwój emocjonalny i intelektualny, co stanowi znaczne złagodzenie bodźców wynikających z izolacji – dodaje. Uczestnicy programu pragnąc upamiętnić 100. rocznicę urodzin papieża Polaka wykorzystali umiejętności zdobyte na zajęciach i przygotowali 20 prac konkursowych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Więźniowie rysowali PAPIEŻA

Fot. Gmina Kłodzko

W ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi gmina Kłodzko otrzymała dofinansowanie na wyposażenie Biblioteki Publicznej w Wojborzu oraz zagospodarowanie skweru przed budynkiem, poprawiające warunki życia i aktywizujące mieszkańców. Całkowita wartość projektu wynosi 60 tys. zł z czego połowa to dofinansowanie.

fot. Internet

Ponad promil alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym w Stroniu Śląskim

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×