REKLAMA

Młyn zadbany

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Gospodarzami spotkania byli Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. W gronie laureatów znalazł się dusznicki młyn papierniczy. - Sukces ten jest ważny, gdyż dotyczy remontów i inwestycji realizowanych przez ostatnie lata. Znalazły one uznanie w oczach jury, w którym zasiadają najwybitniejsi specjaliści z zakresu ochrony zabytków - informują Marta Nowicka Maciej Szymczyk z dusznickiego muzeum. - W uzasadnieniu decyzji komisja konkursowa zwróciła uwagę na prace konserwatorskie przeprowadzone z poszanowaniem wartości zabytkowych, uwzględniające strukturę budowlaną i oryginalne wyposażenie ciągu technologicznego papierni – dodają. Dyplom i gratulacje z rąk wiceminister kultury i generalnego konserwatora zabytków Magdaleny Gawin odebrali: Maciej Szymczyk, dyrektor muzeum i Joanna Seredyńska, wicedyrektor oraz koordynator prac przy zabytku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Młyn zadbany

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×