REKLAMA

Obelisk z mapą Polski

W Bystrzycy Kł. będzie pomnik z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Na sesji pod koniec stycznia radni Bystrzycy Kłodzkiej wyrazili zgodę na budowę obelisku upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z inicjatywą wzniesienia postumentu wystąpili w połowie ubiegłego roku członkowie Klubu Gazety Polskiej. Wstępny kosztorys zakłada, że pomnik będzie kosztował 23 tys. zł. Mógłby stanąć na skwerze Sybiraków przy ul. Sienkiewicza lub na placu przy ośrodku kultury (ul. Słowackiego). - Problemowa jest zaproponowana sentencja, jaka miałaby się znaleźć na obelisku, konkretnie cytat Józefa Piłsudskiego, który brzmi: „Chcemy Polski Niepodległej, abyś tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich” - informuje radny Mieczysław Kamiński. - To brzmi tak, jakbyśmy wciąż nie mieli niepodległego państwa, a przecież wkrótce będziemy świętować 100. rocznicę – dodaje. Treść, jaka ma się znaleźć na postumencie będzie konsultowana z mieszkańcami gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Obelisk z mapą Polski

100 tys. zł przekaże gmina wiejska Kłodzko powiatowi na remont drogi Starków – Krosnowice.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×