REKLAMA

Wyrzucili sołtysów

23 sierpnia weszło w życie znowelizowane Prawo łowieckie

Zmiany dotyczą trybu i sposobu szacowania szkód wyrządzonych przez dziką zwierzynę w uprawach rolnych. Najważniejsza zmiana dotyczy składu komisji szacującej szkody. Usunięto z niej sołtysów, którzy szacowaniem zajmowali się kwietnia tego roku. Za swoją pracę przy sporządzaniu protokołów mieli dostawać po kilkadziesiąt zł (np. w Bystrzycy po 50 zł za każdy protokół). Problem w tym, że sołtysi nie chcieli tego robić, bo się na tym nie znali. Tymczasem komisja w ciągu siedmiu dni od otrzymania wniosku miała przeprowadzić oględziny. Nic dziwnego, że w kilku dolnośląskich gminach doszło do buntu. Sołtysi powiedzieli dość i zrezygnowali z pełnionej funkcji. - Uważam, że nowelizacja prawa łowieckiego to największy bubel prawny na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – ocenił Stanisław Longawa, wójt Kłodzka. PiS musiało szybko znowelizować Prawo Łowieckie i wyłączy sołtysów z komisji szacujących szkody.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyrzucili sołtysów

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×