REKLAMA

Pracownicy nagrali prezesa

We wrześniu do bystrzyckiego Zakładu Usług Komunalnych weszli śledczy.

W listopadzie prezes Kazimierz Sołotwiński zwołał zebranie załogi i powiedział swoim pracownikom, że jeśli to on usłyszy zarzuty to będzie miał wgląd do ich - załogi – zeznań.
O fatalnej atmosferze w pracy i konflikcie na linii związki zawodowe - prezes pisaliśmy w marcu tego roku. We wrześniu do bystrzyckiego Zakładu Usług Komunalnych weszli śledczy - Prowadzone jest postępowanie w sprawie o czyn z art. 286 § 1 kk, art. 271 § 1 kk, art. 271 § 3 kk, art. 276 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Z uwagi na trwające przesłuchania załogi Zakładu Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej i planowane inne czynności procesowe oraz z uwagi na tajemnicę postępowania na obecnym etapie nie mogę udzielić bardziej szczegółowych informacji - informuje Beata Jelińska, prokurator rejonowy w Bystrzycy Kł. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że pojawienie się śledczych w ZUK-u to efekt zawiadomienia, w którym ktoś bardzo szczegółowo (z datami i godzinami) opisał nieprawidłowości do jakich - jego zdaniem - miało dochodzić w zakładzie komunalnym. 9 listopada w ZUK-u odbyła się narada pracownicza. Spotkanie prezesa Sołotwińskiego z załoga jeden z pracowników nagrał. - Ktoś waszymi rękami chce załatwić pewne rzeczy. Największego szoku dostanę, nie wtedy, kiedy będzie akt oskarżenia, ale wtedy, kiedy będę mógł przeczytać wszystkie państwa zeznania, bo takie będę miał uprawnienia jako oskarżony. Wtedy wychodzi, co najbliżsi współpracownicy mówią o danym człowieku. Oby do tego nie doszło – mówi na nagraniu prezes Sołotwiński. - Poza tym niech się wam nie wydaje, że ja od jutra przestanę być prezesem. Żeby przestać być prezesem muszę zostać prawomocnie skazany, a to może potrwać lata. Takie procesy potrafią się ciągnąć nawet 10 lat – zaznaczył szef ZUK-u. - W ZUK-u jest poważny konflikt. On nie został zażegnany i teraz mamy sprawę w prokuraturze – mówi radny Mieczysław Kamiński, który zapowiada poruszenie sprawy na najbliższej sesji. - Do czasu zakończenia śledztwa prezes Sołotwiński powinien być urlopowany, aby nie wpływał na nie. Moim zdaniem prezes mówiąc: „będę mógł przeczytać wszystkie państwa zeznania, bo takie będę miał uprawnienia” próbuje zastraszyć załogę – zauważa radny.
Śledztwo dotyczy
art. 286 § 1 kk Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
art. 271 § 1 kk Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
art. 271 § 3 kk Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
art. 276 kk Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Pracownicy nagrali prezesa

Obrazek użytkownika Kolega Pani Surmy
  • Kolega Pani Surmy
  • 06-12-2018

Pani Surma wie co tam się dzieje a mimo to przymyka oko na wszystko.

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×