REKLAMA

Wykłady na skype`ie

W Liceum Ogólnokształcącym w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się niecodzienna lekcja pt. „Fizyka niezbędna w medycynie – ultrasonografia.

W zajęciach wzięli udział chętni uczniowie klas Ia, Ib oraz IIa. Webinarium poprowadzili: prof. Małgorzata Wierzbicka, lek. med. Hanna Klimza oraz dr Jarosław Kałużny, którzy w trakcie zajęć komunikowali się z młodzieżą za pomocą skype`a. - Pani profesor przeniosła uczniów w świat medycyny opowiadając im, jak ważną rolę odrywają różne częstotliwości oraz kryształ piezoelektryczny w badaniu USG. Przybliżyła uczniom rolę badania USG u kobiet w ciąży – relacjonuje Krzysztofa Olejnik-Boczoń, nauczycielka fizyki w ZSO i koordynatorką projektu. - Natomiast Jarosław Kałużny opowiedział o istocie barw w badaniu dopplerowskim – dodaje. Zajęcia zakończyły się serią pytań kierowanych przez uczniów do specjalistów w dziedzinie laryngologii. Taka forma lekcji znalazła uznanie wśród uczniów, którzy podsumowując pierwsze spotkanie nakręcili krótki fi lm. Zajęcie w takiej formie będą odbywać się cyklicznie. Uczniowie z bystrzyckiego ogólniaka przygotowują się do następnego tematu o laserach w medycynie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wykłady na skype`ie

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×