REKLAMA

Koronawirus po czesku

Czesi postawili na szybie testy. 10-milionowe państwo kupiło 200 tys. takich testów. Na ich brak nie narzekają w Nachodzie, gdzie dwa tygodnie temu wykryto pierwsze trzy przypadki chorych zarażonych wirusem.

Przygraniczny Nachod nie narzeka nie tylko na brak testów. Miasto zapewniło środki ochronne wszystkim pracownikom socjalnym i wolontariuszom, którzy robią zakupy seniorom. Maski trafiły też do seniorów. Samorządowcy zza południowej granicy kupili 500 nanorurek, które zostały rozdane pracownikom i 500 masek FFP1.

- Cieszę się, że byliśmy rozsądni i dzięki Batist Medical dostaliśmy przynajmniej minimalną ilość sprzętu ochronnego na nadchodzące dni – napisał na Facebooku burmistrz Nachodu Jan Birke.

Kolejne duże dostawy są w drodze. Czechy, 10-milionowe państwo, kupiło w ostatnich dniach 200 tys. tys. błyskawicznych testów na kronawirusa. Zamówili też 7 mln masek (w tym 2 mln masek N95), 80 tys. okularów ochronnych, 120 tys. kombinezonów ochronnych. Błyskawiczne testy pokazują wynik już po upływie 25 minut. Mają jednak wadę - pozytywny wynik oznacza duże prawdopodobieństwo zakażenia, ale przy negatywnym trzeba dalej obserwować pacjenta, dlatego są one dość zawodne.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Czechach do prawie 1,2 tys. Na poczty tego tygodnia (23 marca) w szpitalach przebywało 74 chorych, w tym 19 osób na oddziałach intensywnej terapii. Trzy pierwsze przypadki osób z koronawirusem zostały potwierdzone w przygranicznym Nachodzie dwa tygodnie temu. Zarażony to 55-letni pracownik firmy wodno-kanalizacyjnej w Nachodzie oraz dwie kobiety w wieku 26 i 50 lat. Cała trójka zachorowała po powrocie z Austrii.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus po czesku

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×