REKLAMA

Podwyżki dla burmistrzów

Samorządowcy dostaną wyższe pensje. To pierwsza od 2008 roku waloryzacja ich zarobków

Wzrośnie kwota bazowa mająca wpływ na maksymalne wynagrodzenie wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty, a także na dietę radnego. Tak wynika z projektu budżetu na 2017 rok W projekcie ustawy budżetowej na rok 2017 przewidziano nieznaczną zmianę kwoty bazowej, która ma wynieść w przyszłym roku 1.789,42 zł, a nie jak dotychczas 1.766,46 zł (wzrost o 22,96 zł). Kwota bazowa ma wpływ na wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe: prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu, premiera i ministrów. Od wielkości kwoty bazowej zależy też górny limit wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru: wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty. Uwzględniając wszystkie składniki i dodatki pensje samorządowców w 2017 r. nie będą mogły być wyższe niż 12.525,94 zł (do tej pory: 12.365,22 zł). Decyzję o tym, ile będzie zarabiał wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta i marszałek podejmuje: rada gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Z kolei dieta radnego gminy, powiatu i województwa, będąca półtorakrotnością kwoty bazowej, w 2017 r. nie będzie mogła przekroczyć 2.684,13 zł (do tej pory było 2.649,69 zł). W wielu przypadkach będzie jednak niższa. Wysokość świadczenia zależy bowiem od wielkości gminy (lub powiatu) oraz funkcji pełnionej przez radnego. Kwota bazowa dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe nie była waloryzowana od 2008 r.

Czytaj więcej w Gazecie Kłodzkiej nr 370

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Podwyżki dla burmistrzów

Obrazek użytkownika Szeregowy
  • Szeregowy
  • 04-11-2016

Pieniądze powinny iść zgodnie z rozwojem miasta a nie za administrowanie i nic nierobienie. Patrz miasto KŁODZKO. Nie dotrzymano obietnic wyborczych, kłamstwo, same konflikty, obsady kolesiowskie i partyjne. Upokarzanie Kłodzczan. Cofanie rozwoju miasta.

foto: dolny-slask.org.pl

Mieszkańcy zapowiadają protest jeżeli nie będzie porozumienia w sprawie rozbudowy kamieniołomu w Tłumaczowie. Zielone światło dadzą, jeżeli właściciele popularnych „kamyków” spełnią ich żądania.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×