REKLAMA

Wyprawa na Kresy

Rozpoczęły się przygotowania do dziewiątego Spotkania Kresowian po latach

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wraz ze Stowarzyszeniem Kresowian Ziemi Kłodzkiej rozpoczęła przygotowania do dziewiątego Spotkania Kresowian po latach. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę dnia 22 października w Kłodzku.

Rozpoczynamy o godzinie 14.30 przy Pomniku w Parku Strażackim, złożeniem Hołdu Pamięci Polakom pomordowanych na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947. O godzinie 15.00 w okolicznym Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta rozpocznie się część wykładowa, artystyczna i koncertowa. W tym roku, po raz pierwszy obchodzić będziemy 10-lecie Działu Kresowego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji PiMBP przygotowuje niecodzienną prezentację.

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko ogłasza konkurs plastyczny „Wyprawa na Kresy – miejsca, które warto zobaczyć”. Jego celem jest pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich Kresów. Także wzmacnianie świadomości I wartości dziedzictwa narodowego oraz inspirowanie dzieci w wieku 10 – 12 lat do wyrażania swoich uczuć w twórczości plastycznej – informuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Poprzez różnego rodzaju aktywności literackie, plastyczne i nie tylko zachęcamy naszych młodszych i starszych czytelników do uczestniczenia w spotkaniach, ocalenia od zapomnienia historii Kresów, popularyzowania literatury oraz kultury kresowej.
Szczegóły konkursu: praca powinna być wykonana na brystolu w formacie A3 (naklejona na sztywną tekturę) w technice plastycznej: pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, kredki lub grafika oraz opisana (imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, nazwa szkoły, biblioteki lub świetlicy).
Konkurs skierowany jest do osób indywidualnych. Ocenie nie będą poddawane prace grupowe. Prace należy składać w piątek dnia 21 października 2016 r. od godziny 14.00 bezpośrednio w Gimnazjum Publicznym Reymonta w Kłodzku (ulica Traugutta 1a) – aula szkolna na pierwszym piętrze, bądź w każdej bibliotece na terenie Gminy Kłodzko.
Nagrody: 3 równorzędne nagrody rzeczowe o wartości 70,00 zł każda oraz 10 wyróżnień książkowych. Wystawa pokonkursowa: 22 października 2016r. podczas 9. Spotkania Kresowian po latach w Gimnazjum Reymonta. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej www.bibliotekagmina.klodzko.pl po 22 października 2016r. Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 8689207 (pani Małgorzata Ostrowska).
Działanie jest realizowane w ramach trwałości projektu „Euroregionalne Spotkania Obywatelskie”, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa na pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ORAZ W SPOTKANIU.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyprawa na Kresy

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×