REKLAMA

Wyprawa na Kresy

Rozpoczęły się przygotowania do dziewiątego Spotkania Kresowian po latach

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wraz ze Stowarzyszeniem Kresowian Ziemi Kłodzkiej rozpoczęła przygotowania do dziewiątego Spotkania Kresowian po latach. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę dnia 22 października w Kłodzku.

Rozpoczynamy o godzinie 14.30 przy Pomniku w Parku Strażackim, złożeniem Hołdu Pamięci Polakom pomordowanych na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947. O godzinie 15.00 w okolicznym Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta rozpocznie się część wykładowa, artystyczna i koncertowa. W tym roku, po raz pierwszy obchodzić będziemy 10-lecie Działu Kresowego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji PiMBP przygotowuje niecodzienną prezentację.

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko ogłasza konkurs plastyczny „Wyprawa na Kresy – miejsca, które warto zobaczyć”. Jego celem jest pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich Kresów. Także wzmacnianie świadomości I wartości dziedzictwa narodowego oraz inspirowanie dzieci w wieku 10 – 12 lat do wyrażania swoich uczuć w twórczości plastycznej – informuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Poprzez różnego rodzaju aktywności literackie, plastyczne i nie tylko zachęcamy naszych młodszych i starszych czytelników do uczestniczenia w spotkaniach, ocalenia od zapomnienia historii Kresów, popularyzowania literatury oraz kultury kresowej.
Szczegóły konkursu: praca powinna być wykonana na brystolu w formacie A3 (naklejona na sztywną tekturę) w technice plastycznej: pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, kredki lub grafika oraz opisana (imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, nazwa szkoły, biblioteki lub świetlicy).
Konkurs skierowany jest do osób indywidualnych. Ocenie nie będą poddawane prace grupowe. Prace należy składać w piątek dnia 21 października 2016 r. od godziny 14.00 bezpośrednio w Gimnazjum Publicznym Reymonta w Kłodzku (ulica Traugutta 1a) – aula szkolna na pierwszym piętrze, bądź w każdej bibliotece na terenie Gminy Kłodzko.
Nagrody: 3 równorzędne nagrody rzeczowe o wartości 70,00 zł każda oraz 10 wyróżnień książkowych. Wystawa pokonkursowa: 22 października 2016r. podczas 9. Spotkania Kresowian po latach w Gimnazjum Reymonta. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej www.bibliotekagmina.klodzko.pl po 22 października 2016r. Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 8689207 (pani Małgorzata Ostrowska).
Działanie jest realizowane w ramach trwałości projektu „Euroregionalne Spotkania Obywatelskie”, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa na pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ORAZ W SPOTKANIU.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyprawa na Kresy

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×